Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків заплатить за охорону парків додатково 10 мільйонів гривень

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Охоронці мають стежити за порядком у саду, скверах та парках, окрім Центрального.

Вартість послуг за однією угодою склала майже дев'ять мільйонів гривень, за другу можуть віддати понад десять мільйонів гривень.

Спеціалізоване комунальне підприємство "Харківзеленбуд" оголосило тендер щодо закупівлі послуги з охорони парків і скверів. За охорону підрядникам готові сплатити 10,57 мільйона гривень. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

У лютому 2024 року "Харківзеленбуд" уже проводило такий тендер. Тоді комунальне підприємство підписало угоду з товариством з обмеженою відповідальністю "Всеукраїнська охоронна компанія". За охорону парків і скверів у Харкові цього року мають сплатити за цим договором 9,81 мільйона гривень.

Година патрулювання коштує 42 гривні. Охорону замовили для Саржиного Яру, саду Шевченка, парку "Перемога", скверу "Стрілка" та інших зелених зон міста, окрім Центрального парку. Більшу частину грошей уже сплатили компанії та вирішили оголосити додатковий тендер. Попри охорону, у харківських парках трапляються випадки вандалізму.

"На даний момент, попри те, що договір був розрахований до кінця року, підрядник отримав уже 8,24 млн грн, тобто більшість суми. А комунальники оголосили нові торги ще на десять мільйонів гривень, — зазначив ХАЦ. — Цікаво, що наявність фізичної охорони не допомагає комунальникам зберегти сквери від вандалів. Так, у квітні у сквері імені Сафарова невідомі пошкодили 14 урн. Цей сквер, який повністю проглядається, мав би охоронятись за угодою з ТОВ "Всеукраїнська охоронна компанія".

Як писав KHARKIV Today, Харків витратить 800 000 гривень на ремонт у саду Шевченка. У саду хочуть відремонтувати пішохідні доріжки, "Каскад" і покриття на майданчиках.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.