Харків виявився першим у рейтингу європейських стандартів невипадково
Вадим Карасьов прокоментував політику Ради Європи у присудженні міських нагород.
Директор "Інституту глобальних досліджень" Вадим Карасьов відповів на питання, чому Харків першим з українських міст отримав повний комплект нагород Ради Європи. Ці нагороди означають, що у місті працюють європейські стандарти державного управління.
Про це заявив політолог Вадим Карасьов, коментуючи політику РЄ у присудженні міських нагород.
"Те, що Харків виявився першим у рейтингу "європейських стандартів", невипадково. Всі, хто побував у Харкові за останні роки, відзначають чистоту, відсутність безконтрольної забудови у центрі міста, створення нових скверів і парків. Ще одна відмінна риса міста — зручна інфраструктура громадського транспорту, що створює комфортну систему пересування містом (нові станції метро повинні зв'язати віддалені райони у загальну систему)", — говорить Карасьов.
Також він зазначив, що у Харкові, як це прийнято у Європі, працює двосторонній зв'язок між міською владою та мешканцями:
"Ще один момент, про який говорять як самі харків'яни, так і гості міста — у Харкові більше порядку. Це дійсно так. Тут можна відзначити взаємодію громади і місцевої влади. За цією взаємодією стоїть як прагнення мерії прислухатися до думки харків'ян (а звідси ставка на різні інструменти комунікації), так і оперативна реакція на скарги і критику. Харків'яни знають, що на критику буде відповідь і цим інструментом активно користуються".
Система нагород Ради Європи заснована у 1955 році. У цю систему входять Диплом Європи, Почесний Прапор, Почесна Таблиця та Приз Європи, які присуджуються містам поетапно. Харків отримав всі ці нагороди протягом семи років.
Слідом за Харковом повний комплект нагород Ради Європи отримав Івано-Франківськ, а у 2021 році — також Хмельницький.
"Харків, Івано-Франківськ та Хмельницький за останні роки провели велику роботу і видно результати, так би мовити, не тільки в оцінці Ради Європи. Хоча це теж показник. Коли таких міст в Україні буде не три, а значно більше, тоді і можна буде говорити про те, що Україна — це Європа", — зазначив Вадим Карасьов.