Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків витратив 20 мільйонів гривень на обстеження обстріляних будинків

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Угоди укладали департамент та управління міськради.

Серед підрядників є фірма, що проводила сумнівну експертизу, а також ще одна, пов'язана з членом виконкому міськради.

Із початку 2023 року департамент житлово-комунального господарства Харківської міської ради та управління, яке входить до складу департаменту, витратили на проведення технічного обстеження будинків, що постраждали через війну, більше ніж 20 мільйонів гривень. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на сайт публічних коштів.

"Раніше ХАЦ дослідив витрати департаменту ЖКГ з січня до початку березня і з'ясував, що на обстеження будинків витратили понад 7,7 мільйона гривень. Тепер моніторинг стосувався періоду з 1 березня до початку липня", — розповіли у ХАЦі.

Зокрема, департамент ЖКГ сплатив 7,1 мільйона гривень за обстеження будинків, що постраждали унаслідок повномасштабного вторгнення. Із цієї суми шість мільйонів гривень віддали фірмі "Енергопромпроект" (один із засновників — Павло Самотой, директором указаний Дмитро Ганенко).

Також обстеження будинків замовляли таким підрядникам: "Алдена", "Енергогазсервіс-С", "Системінжиніринг", ФОП Олексія Успаленка та "Фаворит-Експерт". Остання обстежувала три будинки на вулицях Свободи та Мироносицькій, після якої ухвалили рішення про їхній демонтаж і пізніше — проведення нової експертизи.

Послуги з обстеження будинків замовляло також управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту ЖКГ. Із березня договорів щодо надання таких послуг підписали на 5,6 мільйона гривень. Найбільше грошей віддали фірмі "Алдена" — 3,71 мільйона гривень.

Заснували "Алдену" Антон та Олександр Кислиця. Останній указаний ще засновником товариства з обмеженою відповідальністю "Український центр фітотехнологій". У 2022 році цій фірмі сплатили у Змієві 1,4 мільйона гривень. Вона виконувала проєкт з реконструкції колишньої школи-інтернату під житловий будинок.

Ще 639 000 гривень отримала за обстеження будинків фірма "Таламус Груп". Її засновник — Артем Киценко, який також указаний засновником "Фаворит-Експерт". Фізичній особі-підприємцю Ірині Омельченко сплатили 472 000 гривень. Серед будинків, які обстежувала ця фірма, є той, що знаходиться на вулиці Наталії Ужвій, 72.

Ще одній фірмі, "МКС-Плюс" перерахували 373,1 тисячі гривень, вона проводила роботи з обстеження будинку на вулиці Наталії Ужвій, 60. До 2023 року "МКС-Плюс" не віддавали державних або комунальних підрядів. До квітня цього року одним із засновників фірми була дружина члена виконавчого комітету Андрія Колоса. Наразі засновницею вказаний Юрій Соболєв. Разом із ним працював Колос у концерні "АВЕК" Олександра Фельдмана. Також вони перетиналися у "Строй сіті Девелопмент". Сьогодні Колос значиться одним із засновників фірми "Проектний Альянс". Їй регулярно віддають замовлення за обласною програмою територіальної оборони.

У травні 2023 року управління підписало з "МКС-Плюс" шість угод. Сума склала два мільйони гривень. Угоди стосувалися розробки проєктної документації з відновлення будинків на Салтівці. 

Найбільшу суму у Харкові сплатили приватному підприємству "Паллада". Угода стосувалася обстеження будинку на вулиці Ахієзерів, 4. Підприємство пов'язано з оточенням колишнього народного депутата та власника будівельної корпорації "Авантаж" Анатолія Денисенка.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові обстежать пам'ятку архітектури, по якій Росія ударила ракетою. Це будівля по вулиці Полтавський Шлях, 13/15.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.