Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків витратить на плитку для тротуарів чотири мільйони гривень

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Місто купує асфальтову суміш за ринковими цінами.

На ремонт доріг і тротуарів запланували 110 283 868 гривень.

14 березня департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради підписав договір із комунальним підприємством "Шляхрембуд" про поточний ремонт доріг і тротуарів у 2024 році. Вартість угоди склала понад 110 мільйонів гривень, зокрема чотири мільйони спрямують на закупівлю тротуарних гранітних плит. Про це пише Харківській антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Зокрема, за термооброблену гранітну плитку для тротуарів заплатять 3,46 мільйона гривень. Гранітна плитка "Лабрадоніт"  обійдеться у 372 000 гривень. Загалом придбають близько 2000 квадратних метрів гранітної плитки. Фарба для нанесення дорожньої розмітки коштуватиме близько 10 мільйонів гривень.

За аналізом Антикорупційного центру, асфальтову суміш замовник купляє за ринковими цінами: типу "Б" і марки "1" сплатять 4050 гривень (тонна), типу "А", марки "1" — 4640 гривень. Суміш типу "Г" марки "1" куплятимуть по 5690 гривень, "Гусасфальт-1" литий обійдеться у 7750 гривень.

Також ринковою виявилася ціна на бетонну суміш "В15" — 2517 за кубометр. За щебінь заплатять 1339 гривень (кубометр). На піску, за інформацією ХАЦу, також не переплатять.

"У кошторисі зазначали, що здебільшого купуватимуть не рядовий пісок, який зазвичай використовують при дорожніх роботах, а природній пісок з відсівів подрібнення. Тож пісок дорожники будуть купувати по 1165 гривень за кубічний метр. На придбання піску витратять півтора мільйона гривень. Рядового піску придбають набагато менше за адекватною ціною — 266 гривень за кубічний метр", — розповіли в Антикорупційному центрі.

Як писав KHARKIV Today, Харків витрачає мільйони гривень на новий паркан посередині проспекту Гагаріна. За заміну парканів у Харкові лише за півтора місяця сплатили майже 14 мільйонів гривень, вартість однієї секції становить понад 11 000 гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.