Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків витрачає мільйони гривень на новий паркан посередині проспекту Гагаріна

Ілюстративне фото
За заміну секцій на розділювальній лінії минулого року заплатили 13 мільйонів гривень.

За заміну парканів у Харкові лише за півтора місяця сплатили майже 14 мільйонів гривень, вартість однієї секції становить понад 11 000 гривень.

Комунальне підприємство "Харків-Сигнал" у 2023 році витратило на заміну огороджень на дорогах Харкова понад 13,7 мільйона гривень. Загалом утримання технічних засобів дорожнього руху коштувало 83 мільйони гривень. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Минулого року "Харків-Сигнал" підписав три договори із департаментом будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради. Сума за угодами склала 116,44 мільйона гривень, проте надалі, коли виконували роботи, сума зменшилася до 83,7 мільйона гривень.

Більшість грошей іде на зарплатню співробітникам комунального підприємства та роботу спецтехніки. Також кошти спрямовують на закупівлю та заміну дорожніх знаків, світлофорів та опор. Одна опора коштує від 10 900 гривень, дорожній знак — від 227 гривень, вартість світлофора складає 12 850 гривень. Будівельні матеріали у кошторисах розраховані за ринковими цінами. За секцію дорожнього огородження віддавали у листопаді 11 600 гривень.

"Окремо треба звернути увагу на придбання елементів дорожнього огородження, або паркану на центральній розділовій смузі, зокрема і для проспекту Гагаріна. 15 листопада департамент уклав із комунальниками договір, за яким до кінця року "Харків-Сигнал" мав замінити 1187 одиниць дорожнього огородження. Вартість кожної такої секції становила 11 600 гривень. Загалом за заміну огороджень за півтора місяця комунальникам перерахували 13,76 млн грн. Загальна сума виконаного договору склала 20,8 млн грн", — зазначили у ХАЦі.

На цей рік департамент будівництва та шляхового господарства міськради уже підписав договір також із "Харків-Сигналом" щодо утримання технічних засобів регулювання дорожнього руху. Вартість угоди склала 50 мільйонів гривень. І в ній знову є 300 секцій паркану.

"Однак, як бачимо з досвіду минулого року, тендер може бути не один, а суми змінюватись. За даними останньої угоди, планується замінити ще 300 одиниць огорожі на центральній розділовій смузі на загальну суму понад три мільйони гривень. Також протягом 2024 року комунальники замінять 100 світлофорних опор, 50 світлофорів тощо", — розповіли в Антикорупційному центрі.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській міськраді пояснили, чому під час війни міняють паркан на проспекті Гагаріна. Харків'янка просила пояснили, навіщо замінювати паркан на розділювальній смузі по проспекту Гагаріна, коли в країні йде війна. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.