Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків відновлюватимуть за новими технологіями

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
У місті зруйновано 30% багатоповерхівок.

За словами мера, у Харкові з'явиться свій даунтаун, сітіцентр та багато хайтеків.

Планами з відновлення міста Харківський міський голова Ігор Терехов поділився в інтерв'ю для спецпроекту "Руху ЧЕСНО" та видання "Дзеркало тижня".

Ми не будемо відновлювати архітектуру сталінських часів, це виключено. Ми повинні кардинально перевернути цю сторінку і подивитися на 30, 50 і навіть 100 років наперед. Давайте створювати нові архітектурні ансамблі. Це не означає, що ми повинні відмовитися від наших архітектурних бекетівських традицій. Сьогодні філософія архітектури зовсім інша, і ми маємо унікальний шанс її втілити", — пояснив мер Харкова.

За словами Терехова, частину багатоповерхівок у місті відновлять за новими технологіями.

"На жаль, кількість зруйнованих об'єктів збільшується. У нас є 8000 житлових багатоповерхівок, з яких близько 30% тією чи іншою мірою зруйновані. Частину ми відновимо за новими технологіями. Я категорично проти старих технологій панельного будівництва, бо вони вже застаріли. Багато. чого доведеться будувати з нуля. Я дуже вдячний Норману Фостеру, з яким ми сьогодні розпочали створення нового генерального плану Харкова. Це буде унікальний проект, багато нового та цікавого - розв'язки, магістралі, парки, нові мікрорайони та дорожня логістика", - повідомив Харківський міський голова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові анонсували будівництво першого будинку для людей, які залишилися без житла

 

 

Мер поділився своїм баченням нового виду міста.

“Нам пощастило працювати з лордом Фостером, саме він спроектував вежу Apple. У нас буде свій даунтаун, свій сітіцентр, буде багато хайтека. Дуже хочу, щоб у Харкові була нова та сучасна архітектура, яка якісно виділяла б наше місто серед інших. Якщо говорити про житлові мікрорайони, то зараз вони мають бути не як радянські, а насамперед комфортні, зручні, екологічні, безпечні та красиві. Ми маємо бути як мінімум у топі європейських міст", - розповів Терехов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над планом відновлення Харкова працює команда одного архітектора

Нагадаємо, Туреччина хоче брати участь у відновленні Харкова після війни.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.