Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків розстрілювали за наказом генерала, який керував операцією у сирійському Алеппо

Фото: CNN
У Харкові використовували такі ж касетні бомби, як і в Алеппо.

27 і 28 лютого 79-а російська артилерійська бригада (Бєлгородська область Росії) випустила 11 ракет "Смерч" по Харкову.

У перші дні війни накази обстрілювати Харків забороненими касетними снарядами віддавав російський генерал-полковник Олександр Журавльов, який керував однією з найжорстокіших російських операцій у місті Алеппо (Сирія). Про це пише CNN  у своєму розслідуванні.

"За допомогою аналізу супутникових знімків у співпраці з Центром інформаційної стійкості (CIR) і наземних розслідувань CNN встановила бригаду реактивної артилерії, яка завдала удару касетними боєприпасами по житлових кварталах другого міста України. Ця бригада підпорядковується тому ж воєначальнику — генерал-полковнику Олександру Журавльову, який керував однією з найжорстокіших сторінок сирійської війни", — сказано у розслідуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кого росіяни поставили командувати наступом на Ізюмському напрямку

Як пише CNN з посиланням на військових експертів, Олександр Журавльов — єдиний офіцер, який має повноваження віддавати наказ про ракетну атаку "Смерчами" у своєму окрузі.

Олександру Журавльову — 57 років. Отримав звання радянського офіцера у 80-х роках. Тричі його відправляли до Сирії, зокрема до Алеппо, коли там проводили штурм. Під час тієї операції у Сирії загинуло багато жителів. Журавльов віддавав накази використовувати касетні боєприпаси. Загалом зафіксовано 137 таких обстрілів з 10 вересня до 10 жовтня 2016 року. У грудні 2016 року повстанці з Алеппо сдалися, контроль отримала російська армія та сирійський уряд. Після закінчення битви Журавльов повернувся до Росії. Путін присудив йому "Героя РФ" та підвищив до командувача Західного військового округу.

У розслідуванні CNN наголошується: сирійсько-американський хірург-ортопед, доктор Самер Аттар, який працював в Алеппо під час операції і зараз приїхав до України для допомоги лікарям, заявив, що рани від снарядів у Алеппо та Харкові — однакові. 

Зазначимо, касетні бомби заборонені Конвенцією про касетні боєприпаси 2010 року. У документі сказано, що бойові елементи таких бомб не вибухають під час удару та залишають у полях та районах міст небезпечні боєприпаси. Конвенцію не підписали Росія, Україна, США та Ізраїль.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.