Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків прийняв понад 6000 евакуйованих людей

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
У місто вивозять жителів прикордонних громад.

Із небезпечних територій від 10 травня евакуювалися майже 8000 жителів.

Харків прийняв понад 6000 людей, які евакуювалися із прикордонних населених пунктів від початку нового наступу на півночі регіону. Оголошувати евакуацію з Харкова, зокрема примусову евакуацію дітей, не планують. Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону.

"Ні, такого немає [заклику харків'ян до евакуації та планів щодо примусової евакуації дітей — ред.]. Сьогодні не йде мова про евакуацію міста Харкова. Сьогодні ми навпаки приймаємо до міста Харкова, приїжджають люди з районів, де зараз ідуть активні бойові дії. І вже прийняли ми понад 6000 людей, які приїхали до Харкова. Ми розміщуємо їх у гуртожитках, надаємо все можливе для того, щоб вони почувалися більш-менш захищеними", — розповів Терехов.

За його словами, допомоги переселенцям вистачає. Харків'яни несуть до хабу багато речей, потреби немає.

За інформацією начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, станом на ранок 15 травня із  прикордонних населених пунктів Харківщини евакуювали 7991 жителя. Зокрема, із Чугуївського району евакуювали 2202 мешканця, із Харківського — 3533, із Богодухівського — 79. Волонтери евакуювали 2177 мешканців. Волонтерів з інших регіонів просять звертатися спочатку до Координаційного гуманітарного центру.

"Водночас наголошую, що комунікація і координація дій лише покращить наші спільну роботу. Ми ще з 2022 року розробили алгоритми вивезення людей — ця система дієва. Тому звертаюсь до волонтерів інших областей: для вашої безпеки та ефективності дій  необхідно скоординувати дії із Координаційним гуманітарним центром!", — зазначив Синєгубов.

Телефон гарячої лінії для евакуації та координації: 0-800-33-92-91.

Як KHARKIV Today, люди масово тікають з Вовчанська, Липців, Циркунівської та Дергачівської громад. Волонтери, ризикуючи життям, щодня вивозять сотні людей під російськими обстрілами.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.