Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Харків помилився, держава помилилася", — Євген Комаровський про підготовку до пандемії

Евгений Комаровский пришел на лекцию к депутатам. Фото: KHARKIV Today.
Лікар Євген Комаровський виступає на сесії Харківської міськради.

Харківський інфекціоніст Євген Комаровський прочитав півгодинну лекцію в Харківській міськраді і відповів на запитання депутатів.

Він сказав, що місто не було готове до епідемії, але також не готові були Україна і світ в цілому.

"Поза всяким сумнівом, місто могло б набагато більше грошей у це вкласти. Ми всі чекаємо, що завтра це скінчиться. Ми всі сподівалися в минулому квітні, що це скінчиться на травневі. Всі на це сподівалися. Нас так до цього готували, ми були в цьому переконані. Ніхто тоді не розумів важливість інфікуючих доз, не мав уявлення про епідеміологію вірусу і так далі. Напевно саме тому я хочу сказати, що місто помилилося, державний службовець помилився. Помилилися і дуже серйозно, коли не законтрактували попередньо вакцину", — сказав Комаровський .

Називати поіменно тих, хто провалив підготовку до епідемії, він не вважає за потрібне.

"Звичайно, місто могло більше грошей давати на боротьбу. Ми сподівалися. Місто помилилося, держава помилилася .... Звичайно, недооцінили це. Язик не повертається когось носом в це пхати ... Ситуація в Італії, Америці не набагато краща, ніж у нас. Коли ми вкладаємо гроші в кисень ... Якби у мене запитали, у що треба вкладати гроші, я б сказав у потокову вентиляцію. Харків міг би мати завод з виробництва концентраторів. Заднім розумом ми всі розумні хлопці", — сказав Комаровський.

Комаровський потім  став розмірковувати про вакцини, які розробляли в світі до початку епідемії коронавірусу, а потім "перепрофілювали" їх під коронавірус. За продаж "лівих" довідок про вакцинацію він пропонує ув'язнювати.

Як писав KHARKIV Today, 21 квітня в Харківській міській раді проходить четверта сесія восьмого скликання. На порядку денному — 48 питань і блок "Різне".

Перед початком сесії в залі виступив лікар Євген Комаровський, який розповів про боротьбу з коронавірусом. Зокрема, попросив з трибуни не відключати електрику профілактично, оскільки харків'яни з коронавірусом використовують кисневі концентратори.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.