Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків купує проводи дорожче усіх по Україні

Фото: KHARKIV Today.
Міський бюджет може переплатити близько двох мільйонів гривень за кабелі та провод для зовнішнього освітлення.

КП "Міськсвітло" замовило проводи на третину дорожче від ринкової ціни та аналогічних підприємств по Україні.

За результатами тендеру ТОВ "Компанія "Вестдевелопмент" має поставити харківському комунальному підприємству кабелів і проводів на загальну суму 5,91 млн грн, повідомляють "Наші гроші".

За даними розслідувачів, ціни за цим тендером на третину вищі від цін інших замовників.

"Більшість коштів 5,3 млн грн іде на алюмінієві самонесучі проводи AsXSn виробництва ТОВ "Торговий дім "Інтерелектро Україна" (Чернігівська обл). Зокрема провід 4х16 коштує 91 грн/м, а провід 4х25 – 132 грн/м (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Крупний постачальник кабельно-провідникової продукції "Укрпровід" у квітневому прайс-листі пропонує такі проводи по 60 грн/м і 87 грн/м, що на третину дешевше. Однак це ціни без доставки. Натомість на інших тендерах вдалось знайти закупівлі з подібними умовами по доставці. У травні вінницьке "Міськсвітло" замовило проводи AsXSn 4х16 і 4х25 від того ж виробника по 54 грн/м і 88 грн/м, тобто на третину дешевше. Строк післяоплати був такий самий. При цьому від Прилук, де виготовляється провід, до Вінниці більша відстань, ніж до Харкова", — пишуть "Наші гроші".

Розслідувачі підразували, що загальна переплата на проводах може становити близько двох мільйонів гривень.

Окрім компанії "Вестдевелопмент", на торги більше ніхто не прийшов. Столична "Компанія "Вестдевелопмент" належить киянам Дмитру Нижнику і директору Дмитру Старовойтову, який очолював КП "Міськсвітло" Дніпровської міськради. Із 2020 року компанія отримала підрядів на загальну суму 197,04 млн грн.

Харківське КП "Міськсвітло" займається експлуатацією мереж зовнішнього освітлення міста.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.