Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Керівника водоканалу затримали за роботу на росіян у Харківській області

Фото: СБУ
Колаборанта знайшли у звільненому Купʼянську.

Чоловік агітував людей працювати на загарбників. 

За колабораційну діяльність у деокупованому Купʼянську затримали керівника місцевого водоканалу. Про це повідомив речник управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

Співробітники СБУ встановили, що від початку окупації керівник Куп'янського комунального підприємства водопостачання проводив свою господарську діяльність у взаємодії з окупаційною владою — "военно-гражданской администрацией" Куп'янська.

"У червні окупанти провели "реорганізацію" цього підприємства: закрили українське КП "Куп'янський водоканал" Куп'янської міської ради та створили на його базі нове підприємство. За розпорядженням російсько-окупаційної адміністрації керівник водоканалу був перепризначений на посаду директора нового підприємства з приставкою "исполняющий обязанности". Колаборант брав безпосередню участь у засіданнях та службових нарадах російської окупаційної адміністрації, погоджував з ними свої дії та рішення, агітував звільнених під час "реорганізації" працівників КП оформлятися на роботу до нового підприємства рашистів", — розповіли у спецслужбі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прихильниці російської армії з Харківщини оголосили підозру

Наразі слідчі СБУ повідомили керівникові водоканалу про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність у формі провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором). Окрім основного покарання за такий злочин у вигляді позбавлення волі, будуть застосовані ще й додаткові покарання — позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком від 10 до 15 років, а також конфіскація майна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.