Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Карантин в Україні продовжили до кінця літа

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Рішення ухвалив Кабінет Міністрів України.

Незважаючи на продовження карантину, уряд ввів кілька пом'якшень, які стосуються контролю за самоізоляцією і наповненості приміщень під час проведення масових заходів.

16 червня на засіданні Кабінету Міністрів України прийняли рішення про продовження адаптивного карантину в Україні до 31 серпня і послабили протиепідемічні обмеження.

Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, сьогодні в Україні коефіцієнт виявлення позитивних випадків коронавірусу відповідає рекомендованому Всесвітньою організацією охорони здоров'я рівню — 5%, це означає, що всі регіони знаходяться у "зеленій" зоні. Тому уряд послабив карантин, але продовжив його до кінця літа.

"Станом на 10 червня в Україні досягнуто "зелений" рівень епідеміологічної безпеки, який дає можливість продовжити пом'якшення протиепідемічних обмежень. Уряд офіційно сьогодні продовжить карантин до 31 серпня цього року. Але  водночас ми послабимо певні карантинні заходи. Зокрема, поки у нас "зелений" рівень, то контроль самоізоляції не відбуватиметься через додаток "Вдома", — пояснив на початку засідання Кабміну Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через кордон Харківської області в Україну може прийти небезпечний штам коронавірусу

"Зелену" зону прем'єр-міністр назвав можливістю для Міністерства охорони здоров'я ще раз провести ревізію медичної системи, проаналізувати слабкі місця і максимально підготуватися до потенційної нової хвилі коронавірусу.

"Повинні бути готові до всіх варіантів розвитку подій, залишатися мобілізованими і дотримуватися протиепідемічних правил", — підкреслив Шмигаль.

Як повідомив міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко, з сьогоднішнього дня уряд дозволив проводити масові заходи у приміщеннях зі 100-відсотковою наповненістю і без обмеження дистанції між присутніми. Але  маски залишаються обов'язковою умовою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уколять всіх. Як зробити щеплення від коронавірусу в Харкові у порядку черги і без

Ті, у кого є негативний результат тесту на коронавірус, зроблений не більше ніж за 72 години або пройдений повний курс вакцинації, можуть бути без маски.

"Ми на правильному шляху для поступового відновлення сфери і виведення її з кризи. Не звертайте уваги. Купуйте квитки на концерти, майстер-класи, вистави і в кінотеатри. Галузь потребує цього, а ми з вами потребуємо емоцій і культурного наповнення", — зазначив Ткаченко.

Як писав KHARKIV Today, Харківську область, як і всі регіони України, віднесли до "зеленої" зони епіднебезпеки 9 червня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.