Канікули у Харківській області: куди і за скільки відправити дитину в табір?
Комунальні та відомчі табори у Харківській області цього року так і не відкрилися.
Учням дозволили у червні відвідувати пришкільні табори відпочинку. Ті бази, що розраховані на цілодобове проживання і довгі зміни, у цьому році пропустять літо — як і в попередньому. Зате приватні літні центри користуються попитом — деякі вже продали всі путівки на зміни.
Пільгових путівок не буде
На цьому тижні діти закінчують навчальний рік. 4 червня у них будуть останні уроки перед літніми канікулами, 5 червня — урочиста лінійка, а вже з наступного понеділка, 7 червня, запрацюють пришкільні літні табори. Вони розраховані на дітей молодшого шкільного віку. Вранці батьки приводять дітей до школи, там вони будуть займатися розвиваючими іграми та творчістю, обідати і спати, а ввечері їх заберуть додому. У міськраді кажуть, що цього літа дозволять навіть екскурсії.
"Тривалість становитиме шість годин на день, з дворазовим харчуванням. За сприятливої епідемічної ситуації планується провести 41 екскурсію і походи для майже 700 дітей", — розповів директор департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров.
Ці табори працюватимуть до 25 червня. А ось комунальні та відомчі установи, які розраховані на цілодобове перебування, у цьому році, як і в 2020-му, не відкриються.
У таборі "Сонячний" від "Південної залізниці" у П'ятихатках KHARKIV Today підтвердили, що не працюватимуть цього літа. Така ж ситуація — і в дитячих таборах "Харківводоканалу" "Факел" і "Ромашка". Від тривалого карантину постраждають діти з малозабезпечених сімей та сімей співробітників цих підприємств, тому що у ці табори їм часто видавали путівки за пільговими цінами.
Вивчають мови, футбол і танці
Якщо у шкільний або відомчий табір влаштувати дитину не вдалося, залишаються приватні. Працювали вони і у минулому році, незважаючи на карантинні обмеження, правда, першу зміну пропустили і почали діяти тільки у липні. Цього року в червні табори вже приймають дітей. Незважаючи на високу вартість відпочинку, вони користуються популярністю. Наприклад, у Таборі Бойко, де двотижнева зміна коштує більше 15 тисяч гривень, вже немає місць на заїзд на початку липня, а на кінець червня залишилося 4 путівки.
Більшість дитячих оздоровчих центрів зараз вибирають будь-яку тематику на все літо або на певні зміни — мовну, музичну або спортивну.
Більшість таборів, які розташовані у самому Харкові, працюють, як шкільні майданчики: тобто вранці дитину потрібно туди привести, а вдень або ввечері забрати. Наприклад, такий табір Green Country на Римарській, який спеціалізується на англійській мові і кулінарії. Він розрахований на дітей 6-11 років. Зміни тут тривають всього 11 днів, зміна з повним днем обійдеться у майже 7 тисяч гривень. Схожий на нього і денний англійський табір Smarty, тільки дітей тут приймають до 16 років, а коштує путівка удвічі менше.
Більшість таборів, які розташовані у Харкові — саме мовні. Зміна у них обійдеться в середньому від 3,500 до 8000 гривень, в залежності від харчування і додаткових розваг.
Табори з цілодобовим проживанням дітей знаходяться за містом, в основному — у районі Печенізького водосховища. Крім повсюдної англійської мови, дітям запропонують оволодіти ще чим-небудь.
Наприклад, табір Crazy Dance Camp спеціалізується на танцях, сусідній Eurocamp вчить дітей відеомонтажу та фінансовій грамотності, "Майстер м'яча" у Старому Салтові сподобається юним футболістам, а у Star Camp вирішили навчити дітей відразу багатьом мистецтвам: співу, малюванню і акторській майстерності.
Вартість путівки у такі табори вища, ніж у міські. Зміна обійдеться в середньому від 8 до 14 тисяч гривень за 10-13 днів проживання та занять у таборі.