Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

12 травня, 2021 - 18:40

Каналізаційні стоки виправної колонії забруднюють річку: харків'ян звуть на пікет

Фото: Facebook
У річку зливають фекальні стоки і промислові відходи.

За словами організаторів, річку Уди забруднює Темнівська виправна колонія №100.

У четвер, 13 травня, у Харкові будуть пікетувати Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань з вимогою припинити забруднення річки Уди і побудувати очисні споруди для колонії в Темнівці (Харківський район). Організовує захід неурядова організація "Зелений фронт".

Екоактивісти хочуть зупинити злив фекальних стоків і промислових відходів у річку Уди з Темнівської виправної колонії. Це відбувається вже другий десяток років, повідомила KHARKIV Today екоактивісти Анна Смоловик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Результати дослідження питної води оприлюднили в Харківській області

"На території колонії є підприємство, яке переробляє пластикові відходи, стоки належним чином не очищаються і у колонії з 2010 року немає каналізації. Воно все тече прямо в річку, це помічали місцеві жителі як мінімум п'ять років. Активіст зі Змієва проплив річку до самого Есхара, до місця впадання Уд у Сіверський Донець і всюди є ці пластикові відходи. Написали заяву до екоінспекції, перевіряли колонію у минулому році і виявили, що каналізація безпосередньо стікає у річку. У колонії тисяча засуджених, є лікарня і стоки зливають без будь-якого очищення", — пояснила екоактивістка.

Колонію перевіряла Держекоінспекція, поліція і прокуратура проводила розслідування, але якісних змін не було. Установа підпорядковується Північно-Східному міжрегіональному управлінню з питань виконання кримінальних покарань, тому представники громад Харківської області, які потрапили в зону отруєння вимагатимуть від нього розібратися з проблемою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Коксохім" повинен заплатити". У центрі Харкова збираються на пікет

"Вони повинні забезпечити, щоб у колонії була система водовідведення, щоб припинили негайно все зливати, побудувати автономну систему очищення каналізаційних стоків. Найближчі очисні споруди у Безлюдівці за 12 кілометрів. У сучасному світі туди перекачувати каналізаційні стоки якось нелогічно. У відповіді обласного департаменту ЖКГ сказано, що потрібно 14 мільйонів гривень, щоб полагодити систему водовідведення для колонії. За ці гроші можна побудувати сучасні модульні очисні, на виході будуть нормальні стоки, не те, що в Безлюдівських очисних, вони там теж уже досить застарілі", — розповіла Анна Смоловик.

Захід розпочнеться о 13:00 в четвер, 13 травня, під Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань (вулиця Нетеченська, 14). Організатори чекають близько 100 чоловік.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.