Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кабмін дав 2,5 мільярда гривень на підготовку Харкова та області до зими

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Кошти отримає і місто, і область.

Відновлювати енергосистему будуть за гроші від держави та з місцевого бюджету.

На засіданні 13 червня Кабінет міністрів України виділив для Харкова та Харківської області 2,5 мільярда гривень. Гроші призначені для відновлення енергетичної системи, встановлення когенераційних установок, блочно-модульних котелень і газових генераторів. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Тобто це кошти для того, аби взимку жителі Харківщини мали світло та тепло. На центральному рівні ми продовжуємо активні заходи з децентралізації енергосистеми. В основі цього плану два принципи. Перший — це доступність енергообладнання для людей, ОСББ, громад та бізнесу. Другий — це спрощення підключення та експлуатації цього енергообладнання", — розповів Шмигаль.

Зазначимо, виділення цих на відновлення енергосистеми анонсував Президент України Володимир Зеленський 24 травня під час наради у Харкові.

"Для підготовки Харкова та області до осінньо-зимового періоду виділять 4 млрд грн. Половина суми — з резервного фонду державного бюджету, решта — з міського бюджету. Ці кошти спрямують на відновлення зруйнованого обладнання та встановлення когенераційних установок", — повідомляли тоді в Офісі президента.

Також тоді Зеленський доручив Шмигалю разом з Міністерством фінансів України та Нацбанком розглянути надання можливості енергогенеруючим підприємствам, які зазнали пошкоджень через війну, брати кредити для відновлення без застави.

Як писав KHARKIV Today, 17 травня Кабмін виділив понад півтора мільярда гривень на відбудову Зміївської ТЕС у Харківській області та Трипільської ТЕС на Київщині. 726 млн грн було виділено для державної компанії "Центренерго" з резервного фонду державного бюджету. Ще 826 млн грн — з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії проти України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.