Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ізюм купить пересувні котельні за 60 мільйонів гривень

Ізюм. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Кошти виділили з обласного бюджету.

Вартість десяти пересуваних котелень складе 60 000 000 гривень. 

Ізюмське комунальне підприємство теплових мереж хоче купити десять пересувних котелень. Угоду щодо поставки котелень планують укласти з фірмою "Котлозавод "Крігер". Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

У тендерній документації сказано, що це будуть пересувні котельні установки "ПКУ-1.00". Їх поставлять у районах вулиць Васильківського, Південної, Соборної, Донця-Захаржевського (згідно зі схемою розташування об'єктів тепломереж, на території чотирьох ділянок в Ізюмі).

"Пересувна котельна установка повинна бути поставлена комплексом обладнання повної заводської готовності, який встановлено в мобільному контейнері і розраховано для швидкого (протягом не більше восьми годин) розгортання та експлуатації на відкритому майданчику", — зазначив замовник.

У котельнях мають бути, зокрема, водогрійний котел з механічною подачею сипучого палива та можливістю ручної подачі лісоматеріалів довжиною до 500 міліметрів, система автоматичної подачі сипучого палива об'ємом не менше десяти кубометрів, система видалення та очистки димових газів, електрообладнання, освітлення. Котельні будуть працювати на пелетах, паливній трісці та дровах. Середнім строком служби вказано не менше 150 000 годин. Товар мають передати замовнику до 25 вересня 2023 року.

У тендері є скарги. Зокрема, фірма Senso Dynamics Llc надіслала скаргу щодо термінів подачі документів. Вона просила продовжити термін до 15 днів, посилаючись на постанову Кабміну. Однак Ізюмське комунальне підприємство тепломереж повідомило, що тендер був опублікований раніше за прийняття Кабміном постанови. Також замовник не схотів змінювати строки поставки товару та пояснив, що вони обмежені через підготовку до опалювального сезону.

У Харківському антикорупційному центрі зазначили: замовник навмисно не врахував скарги потенційних учасників, оскільки заздалегідь вирішив укласти договір із певною фірмою. При чому, ця фірма запропонувала рівно ту суму, на яку розраховувало комунальне підприємство.

"На торги прийшла одна фірма, яка не знизила суму очікуваної вартості ні на копійку. Жорсткі умови проведення торгів, стислі терміни, відсутність спроб піти на поступки потенційним учасникам — це може вказувати на те, що у комунальному підприємстві заздалегідь визначились, в кого хочуть купити обладнання, і тендер був формальним", — зауважили у ХАЦі.

Фірма, яку оголошено переможцем, "Крігер", виготовляє пересувні котельні із початку 2023 року. Її засновники — Леонід Крігер та Дмитро Хробок. До установки входить один або кілька твердопаливних котлів, система зберігання й транспортування палива, допоміжне обладнання, система управління та захисту. Установку можна під'єднувати до індивідуальних чи центральних теплових пунктів, а також до мереж.

Нагадаємо, 2 червня директор департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації Сергій Магдисюк повідомив, що через руйнування внаслідок обстрілів центральної котельні потрібно забезпечити Ізюм пересувними котельнями. Гроші на їхню закупівлю виділили з бюджету області.

"Одних з найбільших пошкоджень через обстріли рф зазнали об’єкти теплопостачання в Ізюмі. Начальник ХОВА Олег Синєгубов доручив в найкоротші терміни забезпечити потребу жителів в опаленні, адже центральну котельню міста повністю знищено. Тому за рахунок коштів обласного бюджету в обсязі 60 мільйонів гривень планується придбати та встановити у місті 10 модульних пересувних котелень", — розповів тоді Магдисюк.

к

Як писав KHARKIV Today, у Харкові монтують 13 мобільних котелень. Котельні мають бути готовими до початку нового опалювального сезону. Раніше в місті були встановлені 17 таких котелень, саме вони допомогли пережити зиму.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.