Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ізраїль надішле евакуаційний літак до Харкова

Фото: KHARKIV Today
Ізраїль пропонує залишити Україну через загрозу вторгнення російських військ.

Відлетіти до Ізраїлю пропонують як громадянам Ізраїлю, так і громадянам України. Для цього знадобиться підстава для перетину кордону.

Ізраїльська авіакомпанія Arkia пропонує громадянам України та громадянам Ізраїлю скористатися рятувальним (евакуаційним) рейсом Харків — Тель-Авів.

"Важливе повідомлення для тих, хто перебуває в Україні! У найближчий понеділок — вівторок Arkia виконуватиме рятувальні рейси для тих, хто перебуває в Україні та хоче повернутися до Ізраїлю, кількість місць обмежена!", — сказано на сайті авіакомпанії Arkia.

Як повідомили KHARKIV Today в авіакомпанії, один рейс Харків — Тель-Авів уже здійснили, залишився ще один рятувальний рейс — на вівторок 15 лютого о 14:00. Замовити квитки на цей рейс можна до 18:00 14 лютого, доки місць достатньо.

"Можна відлетіти лише завтра. Це один рейс із Харкова, додатковий. З Києва ще є. Закрито вже на понеділок. Частину людей уже вивезли. Ще є місця", — пояснила представник Arkia.

Скористатися рятувальним рейсом можуть як громадяни Ізраїлю, так і громадяни України. Проте останнім потрібні підстави для перетину кордону Ізраїлю, туристам відлетіти до країни буде складно.

"Можуть усі охочі відлетіти. Але все одно мають бути підстави, з яких ви в'їжджатимете — тобто або родичі там, або якесь пояснення. Просто туристу в'їхати буде складно", — кажуть у Arkia.

Замовити квиток на рятувальний рейс сполученням Харків — Тель-Авів можна за номером телефону — 050-30-10-600. Для цього потрібно відправити до Viber або WhatsApp за цим номером фотографію свого паспорта, після чого вам надішлють номер банківської картки для оплати квитка. Вартість квитка становить 350 доларів (близько 10 000 гривень), за ручну поклажу вагою сім кілограмів та багаж — 23 кілограми потрібно буде додатково заплатити 40 доларів (1121 гривня). Обов'язковою умовою є наявність сертифіката про проходження повного курсу вакцинації (при цьому важливо, щоб з моменту отримання другої дози вакцини пройшло не більше 180 днів) та негативного ПЛР-тесту, який проводиться перед вильотом. Квиток пасажирам надішлють на один з месенджерів, роздруковувати його необов'язково.

Зазначимо, 12 лютого прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет провів засідання щодо ситуації навколо кордонів України, після якого заявив про те, що ізраїльська влада намагається евакуювати з України якнайбільше громадян Ізраїлю через можливу загрозу бойових дій з боку Росії. За інформацією Міністерства закордонних справ Ізраїлю, в Україні сьогодні перебуває від 10 000 до 15 000 громадян Ізраїлю, тому авіакомпаніям дали доручення екстрено організувати додаткові рейси для евакуації своїх громадян.

"Протягом тижня ми плануємо ще 32 рейси", — сказав міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід.

Як повідомляє ізраїльський російськомовний канал "9 канал" з посиланням на Times of Israel, серед ізраїльтян, які живуть в Україні, виявилося мало охочих скористатися рятувальним рейсом.

"У літаках, що здійснюють рейси з України до Ізраїлю, багато порожніх місць, тому немає потреби у додаткових літаках, які авіакомпанії готові виділити для термінової евакуації ізраїльтян із ймовірної "зони конфлікту", — повідомили на сайті 9-го каналу.

Примітно, що інше ізраїльське ЗМІ — Israelinfo — навпаки, стверджує, що евакуаційні літаки з України до Ізраїлю були заповнені.

Як писав KHARKIV Today, 12 лютого голландська авіакомпанія KLM заявила, що тимчасово припиняє здійснювати польоти до Києва, 13 лютого рейс авіаперевізника SkyUp Фуншал — Київ вимушено здійснив посадку у Кишиневі, оскільки власник літака заборонив летіти у повітряний простір України через інформацію про високий ризик бойових дій.

Авіаперевізник SkyUp повідомив, що тимчасово припинив продаж квитків на літаки з 14 до 16 лютого і очікує на вирішення ситуації з лізингодавцями, які забороняють літати над Україною.

Водночас у Міністерстві інфраструктури України​​​​​​​ заявили, що повітряний простір України залишається відкритим, більшість авіакомпаній продовжують діяльність без будь-яких обмежень. Увечері 13 лютого Кабінет Міністрів України виділив Міністерству інфраструктури України 16,6 мільярда гривень із резервного фонду державного бюджету України для гарантування безпеки польотів повітряних суден у повітряному просторі України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.