Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Із села на Харківщині евакуювали останніх жителів

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Село розташоване на лінії фронту.

Із Куп'янщини виїхали у безпечне місце понад 3000 жителів.

29 вересня завершили евакуацію жителів села Синьківка Петропавлівської громади (за п'ять кілометрів на північний схід від Куп'янська), яка знаходиться на лінії фронту. Частина мешканців виїхала самостійно. Інших жителів евакуювали волонтери. Уночі були евакуйовані останні п'ятеро мешканців цього села, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону.

"Це було майже 60 населених пунктів по Куп'янському напрямку. Самостійно люди виїхали, це близько 2000 людей, 125 — діти. Самостійно ми вивезли 1091 особу, з них 226 — це діти. Сьогодні вночі завдяки нашим Збройним силам ми вивезли п'ять останніх людей із населеного пункту Синьківка. Для нас це було дуже важливо, тому що вона вже знаходиться на самісінькому фронті. Для нас дуже важливо було їх вивезти, оскільки шанси отримати поранення досить високі з цього напрямку", — сказав Синєгубов.

У Харківській області фіксують повернення людей з евакуації, зокрема до небезпечного Куп`янського району. Повертаються люди, у тому числі з дітьми.

"Проводимо роз'яснювальну роботу щодо цього — що цього робити не можна, оскільки ворог не відмовився від своїх спроб і посилює обстріли саме цивільного житлового фонду. Тому евакуація триває ще", — зазначив голова ХОВА.

Усім жителям Куп'янщини рекомендують евакуюватися, адже через обстріли взимку вони можуть залишитися без світла та тепла.

"Ті прифронтові населені пункти, якщо там навіть є електроенергія, то ворог б'є, у тому числі і по критичній інфраструктурі. І відновити її досить важко. Іноді ми відновлюємо за декілька годин після пошкодження, а подекуди на це уходять тижні. Коли розуміємо, що у населеному пункті, де до повномасштабного вторгнення перебувало 1000 людей, а зараз залишилося 15 сімей, умовно кажучи. Так, звичайно, ми маємо відновлювати електроенергію там, але це досить ризиковано для наших, у тому числі комунальних служб. Тому звичайно, що зима буде дуже важкою. Ми комунікуємо з людьми, щоб вони евакуювалися з цих населених пунктів", — розповів Синєгубов.

Нагадаємо, обов'язкову евакуацію у Куп'янському районі оголосили 9 серпня. Рішення стосується 53-х населених пунктів, які знаходяться близько до зони бойових дій. Це — лівий берег Куп'янської міської громади, Кіндрашівська, Дворічанська, Курилівська і Петропавлівська сільські громади.

Як писав KHARKIV Today, близько 4000 мешканців Куп'янської громади написали офіційні відмови від евакуації. Станом на 2 вересня у громаді залишалися 400 дітей.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.