Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Із Росії вдалося повернути десятеро дітей, яких вивезли на море з Харківщини

Фото: Інтерфакс Україна
Більшість дітей досі не повернулися.

Із Борівської громади окупанти вивезли щонайменше 25 дітей.

Батьки з Харківської області повернули близько десяти дітей, яких загарбники вивезли під час окупації на територію Росії. Про це повідомив "Українському радіо" Борівський селищний голова Олександр Тертишний.

У серпні окупанти відправили 25 дітей із Борівської громади до Геленджика разом із дітьми з Ізюма та Куп'янська. Це діти середнього та старшого шкільного віку. Частина батьків забрала дітей через Луганську область.

"Так, батьки їх віддали на море поїхати. З цим ще треба буде розбиратися. Як нам сказали, на другу зміну, але батьки схвильовані, безумовно, що вляпалися в таку ситуацію. Частина батьків вже поїхали й позабирали своїх дітей через Луганську область. Думаю, вже дітей десять повернули", — сказав Олександр Тертишний.

Раніше стало відомо, що сотні дітей із Харківщини лишаються в "дитячих таборах" Росії. Дітей з Харківщини, котрі потрапили до Росії, шукають та хочуть забрати. Однак як довго вони залишатимуться в окупантів. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. 

За словами Синєгубова, окупанти шантажували людей на захоплених територіях, вивозячи до Росії їхніх дітей. Дітей до Росії відправляли мешканці Козачої Лопані, Куп'янська і Дворічної. Зокрема, на "відпочинок" свою доньку вивезла вчителька з Дворічної, яка, як і багато її колег, стала посіпакою окупантів. На даний момент відомо, що в Росії залишається 30 дітей із Дворічної. Деякі батьки під час українського конрнаступу також виїхали до РФ і знайшли там дітей.  

Як писав KHARKIV Today, станом на 1 вересня було відомо про 2161 дитину, незаконно вивезену російськими окупантами з України. Це діти, позбавлені батьківського піклування. На 20 вересня 55 дітей вдалося повернути в Україну.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.