Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Інтереси підприємців для нас важливі": ціну на оренду в Харкові обіцяють знизити

Игорь Терехов на сессии. Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Питання планують розглянути на наступній сесії міськради.

На сесії презентували проєкт міської земельної реформи. Питання можуть розглянути вже на наступній сесії Харківської міськради.

Проєкт реформи презентував директор департаменту територіального контролю Олексій Калина. Головні вигодонабувачі — бізнесмени, які беруть в оренду у міста землю міської форми власності.

"Земельна реформа в Харкові. Ми пропонуємо розробити механізм і зменшити орендну плату за землю. Пропонується зробити на базі профільної комісії з представниками Держгеокадастру і експертів. До того ж, пропонується запровадити кабінет землекористувача, який мінімізує спілкування громадян з чиновниками. А саме: можливо, буде інтегрувати в єдину систему договори оренди землі, отримувати інформацію про оплату оренди, отримувати інформацію від Державної податкової служби про декларування (зараз ми не маємо такої можливості), від казначейства — про надходження до бюджету коштів онлайн (не маємо права зараз робити), здійснювати спілкування із землекористувачем онлайн про подання документів для укладання договорів розірвання, припинення та інших правовідносин у сфері землекористування, здійснювати подання документів на сесію через онлайн-кабінет. Також це — впровадження процедури проведення земельних торгів. Ніякого спілкування з чиновниками не буде. На наступній сесії, якщо буде згода ... ", — сказав Калина.

Секретар Харківської міськради сказав, що зниження вартості оренди може вдарити по дохідній частині бюджету Харкова. Але в міськраді прораховують всі ризики і готові на зниження.

"Ми йдемо шляхом зменшення орендної плати. Розуміємо, що потрібно тримати баланс між доходами і видатками бюджету. Але інтереси підприємців для нас важливі. Орендна ставка в період карантину має бути іншою. Потрібно йти шляхом зниження, не втративши надходження до міського бюджету" , — повідомив Терехов.

Також на сесії було створено Управління з питань підприємництва та регуляторної політики в Департаменті адміністративних послуг та споживчого ринку.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.