Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

21 квітня, 2021 - 15:30

Інноваційне рішення проти COVID-19 зупинить поширення вірусу на будь-якій поверхні на термін до року

В Україні з'явилося антиковідне покриття, яке діє протягом одного року. Дезінфікуючий засіб тривалої дії ефективно знищує всі види патогенних бактерій і вірусів, зокрема COVID-19, і перешкоджає їх поширенню. За ним майбутнє гігієни.

У липні 2020 року в Харкові розпочала роботу компанія "Дезковер" в якості ексклюзивного представника угорської компанії "RESYSTEN" в Україні. Компанія "RESYSTEN" розробила дезінфікуюче покриття в 2014 році для допомоги системі охорони здоров'я в боротьбі з внутрішньолікарняними інфекціями, а також для запобігання спалахам бактеріальних і вірусних інфекцій в громадських місцях, де висока ймовірність великого скупчення людей.

Покриття Resysten ™ ефективно знищує всі види патогенних бактерій і вірусів, в тому числі COVID-19, і перешкоджає їх поширенню. Знижує забрудненість будь-яких поверхонь на 99,99%. Ефект зберігається протягом року. З початком пандемії попит на дезінфікуюче покриття RESYSTEN значно зріс, що призвело до виходу компанії на світовий ринок.
Тепер це покриття є і в Україні.

Як це працює?

Головним компонентом покриття є діоксид титану (TiO2). Під впливом світла на обробленій поверхні утворюється перекис водню, який руйнує клітинні оболонки бактерій, грибків, вірусів, а потім розкладає їх на СО2 і Н2О. І цей процес відбувається безперервно.

Це безпечно?

Діоксид титану нешкідливий, тому що є однією з найбільш поширених харчових добавок, Е 171, і широко використовується в харчовій і фармацевтичній промисловості. Він міститься в паштеті, філе риби, жувальній гумці, драже Tic-Tac, зубній пасті, кремі для засмаги і в деяких ліках. Покриття не має кольору і запаху.

Як довго зберігається ефект?

Покриття проникає в будь-яку поверхню на молекулярному рівні, а це означає, що його не можна видалити звичайними методами очищення, тому воно залишається активним мінімум протягом року.

Для яких поверхонь можна використовувати?

Застосовується на будь-яких поверхнях: метал, дерево, камінь, скло, пластик, текстиль і т.д. Покриття наноситься тільки на найбільш забруднені поверхні, до яких люди часто торкаються.

Як це працює?

Практично скрізь, де є люди. У медичних установах, на підприємствах харчової промисловості, в громадському транспорті, супермаркетах, ресторанах, школах і дитсадках.

Як переконатися в ефективності покриття?

Для цього проводиться обов'язкове тестування покриття до і після нанесення. Використовується метод АТФ моніторингу. АТФ — це енергетична молекула, присутня в кожній живій клітині. За допомогою люмінометра визначається рівень АТФ у відібраних зразках. Цей метод забезпечує об'єктивну оцінку рівня гігієни.

Чи замінює покриття стандартний протокол дезінфекції?

У місцях, де діють суворі санітарні правила, наприклад, в харчовій промисловості або охороні здоров'я, вони доповнюють один одного. А в місцях з менш суворими вимогами, де просто необхідно підтримувати чистоту поверхонь, наприклад, в торгових центрах або громадському транспорті, можна використовувати замість стандартних методів.

Покриття зареєстровано в Україні?

Так. Дезінфікуюче покриття RESYSTEN ™ має висновок санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, а також внесене до державного реєстру дезінфікуючих засобів МОЗ України за 2021р.

1

Які перспективи застосування цього покриття?

«Через пандемію питання здоров'я та гігієни знаходиться в центрі уваги. Звичайно, всі ми хочемо бути здоровими і робимо все для цього. Ми носимо маски, частіше миємо руки, проводимо посилену дезінфекцію. Але, на жаль, статистика пандемії невтішна. А це означає, що потрібно застосовувати нові, більш сучасні методи боротьби з інфекціями. Майбутнє гігієни за дезінфікуючими засобами тривалої дії, так само як мило і вода були майбутнім гігієни 100 років тому. Ми дуже раді, що в Харкові є компанії, які йдуть в ногу з часом. Перші проєкти вже реалізовані з такими компаніями: Тойота Центр Харків "Автоарт", Тойота Центр Харків "Артсіті", Premier Hotel "Aurora", дитячий садок "Dada. Креативний простір для всієї родини", які заради збереження здоров'я своїх співробітників і клієнтів скористалися послугами компанії " Дезковер" з нанесення покриття RESYSTEN ™", — каже співзасновник і директор із забезпечення і контролю якості компанії "Дезковер" Світлана Ющенко. 

Для отримання додаткової інформації щодо послуг компанії "Дезковер" відвідайте dezcover.com.ua.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.