Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Громада на Харківщині може залишитися без води і тепла

Заборгованість утворилася перед "Нафтогазом".

Жителі Лозівської громади можуть залишитися без комунальних послуг.

Рахунки комунального підприємства "Тепловодосервіс" заблоковані через борги державній компанії "Нафтогаз". Комунальники заборгували "Нафтогазу" 6,7 мільйона гривень. При цьому, держава погодила компенсацію різниці тарифів у сумі 6,2 мільйона гривень, однак ще не виплатила її. Виконавче провадження набуло чинності 38 днів тому. За цей час "Тепловодосервіс" уже накопичило борг за електрику, й його попередили про припинення електропостачання. Через блокування рахунків є загроза того, що "Тепловодосервіс" не зможе надавати комунальні послуги.

"На підприємстві склалася критична ситуація. Закінчуються резерви матеріалів та пального. Гальмується підготовка до опалювального сезону. "Тепловодосервіс" надає комплексні послуги — це теплопостачання, водопостачання, водовідведення, управління багатоповерховими будинками, поводження з твердими побутовими відходами. Відтак два великі селища громади — Орілька та Краснопавлівка, а також ще з десяток сіл можуть залишитися без комунальних послуг", — пояснив керівник "Тепловодосервісу" Сергій Войцехович.

КП "Тепловодосервіс" подало документи на внесення себе до Реєстру боржників ще у листопаді 2021 року. Перебування у цьому Реєстрі дало би змогу реструктуризувати борг. І тоді комунальне підприємство мало би щомісяця сплачувати 84 000 гривень. Проте рішення щодо внесення його у Реєстр досі немає, "Тепловодосервіс" повторно відправив документи.

У Лозівській міськраді нагадали, що минулого року набув чинності Закон України "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування". Цим законом передбачена заборона під час воєнного стану та упродовж пів року після його завершення на підвищення тарифів на послуги з розподілу газу, тепло та постачання тепла й гарячої води. Також ним передбачена компенсація різниці у тарифах.

Як писав KHARKIV Today, у червні депутати Лозівської міськради ухвалили рішення направити звернення до Кабінету міністрів України із проханням відшкодувати різницю у тарифах. Місцеве комунальне підприємство "Теплоенерго" заборгувало за природний газ 68 мільйонів гривень. Борг утворився через те, що протягом двох опалювальних сезонів не підвищували тариф на теплопостачання.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.