Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Головного прибиральника Куп'янська" засудили на п'ять років

Фото: Харківська обласна прокуратура
Суд визнав винним у колабораційній діяльності мешканця Куп'янська.

Чоловік став так званим "виконуючим обов'язки керівника КП "Благоустрій міста" в окупованому Куп'янську.

Суд визнав винним у колабораційні діяльності 58-річного мешканця міста Куп'янськ та призначив йому покарання у вигляді п'яти років ув'язнення з конфіскацією майна й позбавленням права обіймати адміністративно-розпорядчі посади до 10 років. Про це повідомив речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

Як установило слідство, на початку липня чоловік добровільно погодився на пропозицію окупантів очолити комунальне підприємство "Благоустрій міста" при окупаційній адміністрації.

"Колаборант перереєстрував українське комунальне підприємство у фейкових органах влади окупантів, брав безпосередню участь у службових нарадах окупаційної адміністрації та погоджував з ними свої дії та рішення", — розповіли в СБУ.

Крім того, чоловік підписував повідомлення жителям окупованого Куп'янська, де вимагав оплатити комунальні послуги на користь російсько-окупаційної влади. Окупанти платили йому зарплату в російських рублях.

Суд визнав чоловіка винним за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Наразі обвинувальний вирок не набрав чинності, оскільки триває час на його апеляційне оскарження.

Як писав KHARKIV Today, співробітники Служби безпеки України затримали у Харківській області "посадовця" колишньої окупаційної адміністрації міста Балаклія. Він закликав підприємців перераховувати податки до бюджету Росії та вказував, що можна реалізовувати на території міста.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.