Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Житель Харківщини примушував підприємців перереєстровувати бізнес на користь Росії 

Фото: Управління СБУ у Харківській області
Чоловіка затримали й оголосили йому підозру.

Житель Балаклії закликав підприємців перераховувати податки до бюджету Росії та вказував, що можна реалізовувати на території міста.

Співробітники Служби безпеки України затримали у Харківській області "посадовця" колишньої окупаційної адміністрації міста Балаклія. Про це повідомив речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

Як установило слідство, колаборант — місцевий житель, який на початку травня пішов на співпрацю з окупантами.

Під час окупації Балаклії чоловік добровільно обійняв посаду "помічника начальника управління тимчасової цивільної адміністрації міста Балаклія".

На "посаді" чоловік сприяв примусовій "перереєстрації" роботи місцевого бізнесу на користь Росії. Він проводив "збори" підприємців, де закликав їх перелаштовувати свою роботу під потреби Росії та перераховувати "податки" до її бюджету.

"Серед основних завдань, які він визначав перед представниками малого і середнього бізнесу, було наповнення продовольством оптових складів, а також надавав вказівки стосовно товарів та послуг, які дозволено реалізовувати на території міста", — розповіли в СБУ.

Якщо підприємці відмовлялися, "посадовець" забороняв їм реалізовувати окремі товари і послуги. Виявили колаборанта після деокупації.

"Після звільнення міста зловмисник намагався "загубитись" серед мешканців району, щоб уникнути правосуддя. Втім, співробітники Служби безпеки встановили його місцеперебування, задокументували злочинні дії й затримали", — зазначили в СБУ.

Чоловіку оголосили підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

а

Як писав KHARKIV Today, двоє колишніх залізничників із Харківщини допомагали окупантам вивозити українське зерно.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.