Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Голова сільради на Харківщині, яку судять за держзраду, вкрала зі спільниками гроші на ремонті ліцею

Фото: Харківська обласна прокуратура
Ремонт т

Підряднику безпідставно перерахували 100 000 гривень.

Слідчі оголосили підозру 50-річній уже колишній голові сільської ради у Красноградському районі, її першому заступнику, керівнику будівельного підприємства та підприємцю, які заволоділи сумою у 100 000 бюджетних коштів під час ремонту ліцею у громаді. Зазначимо, підозрювана — це голова Наталинської сільської ради Олена Третяк, яку судять за державну зраду.

За даними слідства, у 2021 році на той час голова сільради Третяк змовилася із першим заступником, який запропонував їй незаконно заволодіти бюджетними грошима на ремонті ліцею. До схеми вони залучили керівника будівельного підприємства і підприємця, який робив авторський нагляд.

Під час аукціону Третяк, вважає слідство, забезпечила перемогу спільника, керівника цього будівельного підприємства. Сільрада підписала договір із підприємством. Підрядник проводив ремонт із липня по грудень 2021 року. Проте справжні обсяги робіт та вартість відрізнялися від того, що прописували у документації. Попри це, під час авторського нагляду цього навмисно не побачили, Третяк документи підписала. На підставі документів підряднику безпідставно перерахували понад 100 000 гривень.

"Зокрема, підрядник встановив меншу кількість світильників і стельових плит, а показник товщини підстильного піщаного шару тротуарної дороги не відповідає дійсності. Керівник підприємства-підрядника, діючи за заздалегідь розробленим планом, вніс недостовірні відомості в акти приймання виконаних робіт. У свою чергу, підприємець, відповідальний за здійснення авторського нагляду, "закрив на це очі" і вніс до офіційного документу загального журналу робіт, неправдиві дані щодо технологічної послідовності, якості та кількості виконаних будівельних робіт. У подальшому підрядник подав ці документи посадовиці на затвердження", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Підозру учасникам схеми сформували за ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 366 (заволодіння грошовими коштами територіальної громади шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. 

зз

Як писав KHARKIV Today, Олену Третяк судять за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Справу слухає Красноградський районний суд Харківщини. Третяк знаходиться у Харківському слідчому ізоляторі. Голова Наталинської сільради пішла на співпрацю з ворогом, хоча її громада не перебувала в окупації.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.