Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Голова неокупованої громади на Харківщині була "розвідкою" Росії

Фото: Наталинська ОТГ
Зрадниця складала списки "вредителей" і передавала їх окупантам.

Голова Наталинської сільради склала список українських патріотів на території Красноградського району і передала його окупантам.

Служба безпеки України затримала 49-річну сільську голову Наталинської громади Красноградського району, яка передавала російським окупантам розвідувальну інформацію. Про це повідомив речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

"Ця тергромада не перебувала під окупацією російських військ і увесь період збройної агресії знаходилася у глибокому тилу Сил оборони України", — зазначили в СБУ.

Слідчі встановили, що сільська голова добровільно почала співпрацювати з окупантами. За вказівкою загарбників жінка купила мобільний телефон та установила на нього месенджери, де обговорювала із загарбниками механізми збору й передачі їм інформації, отримувала від них нові завдання.

Сільська голова надавала російським окупантам інформацію щодо розміщення військової техніки, озброєння, особового складу української армії на території району, місця розташування укриттів на території району, територіальних центрів комплектування Збройних сил України та відділів поліції, де проходили наради органів влади, мінування та заходи охорони мостів і шляхопроводів.

Крім того, посадовиця передавала загарбникам списки мобілізованих українських військових та учасників АТО і список, який власноруч склала і назвала "Вредители", де була інформація про українських патріотів на території району.

"Співробітники СБУ провели низку обшуків за місцями роботи та мешкання зрадниці. Під час слідчих дій вилучені мобільні телефони, магнітні носії інформації, списки мобілізованих, речі та інші документи, що свідчать про її протиправну діяльність", — розповіли в СБУ.

Жінку затримали. Слідчі оголосили їй підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Жінка перебуває під вартою.

Із 2020 року голова Наталинської ОТГ - Олена Третяк. Вона ж є віцепрезидентом Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. Обиралася від "Блоку Кернеса - Успішний Харків", раніше була секретарем громади. 

зрадникзрадникзрадникзрадник

Як писав KHARKIV Today, колишній поліцейський під час окупації став так званим "главой администрации села Веселое". Він отримав заочну підозру.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.