Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Голова медкомісії у Харкові продавала довідки про інвалідність за 7000 гривень

Фото: Харківська обласна прокуратура
Керівницю районної МСЕК засудили до 5 років ув'язнення.

У Харкові голова міжрайонної медико-соціальної експертної комісії вимагала від жінки з інвалідністю хабар за видачу довідки.

За даними слідства, у липні 2021 року до голови МСЕК звернулась жінка, яка є інвалідом з дитинства ІІІ групи. Вона хотіла оформити висновок про час настання інвалідності. Це було необхідно для того, щоб отримати соціальні виплати.

Чиновниця погодилася такий висновок скласти, але не задарма. 

"Вона поставила умову жінці, що це буде "коштувати" 7000 грн, інакше вона взагалі не видасть вказану довідку. Злякавшись, жінка відповіла, що в неї з собою тільки 2000 грн. Голова МСЕК запропонувала прийти до неї іншим разом та принести всю суму", — розповіли в прокуратурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, за що нардеп із Харкова дав хабар Мустафі Найєму

Жінка пристала на ці умови. Службовиця склала висновок, завірила його печаткою, а під час передачі хабаря у серпні 2021 року була затримана.

Відбувся суд. Голова МСЕК свою провину не визнала. Вона пояснила, що під час передачі грошей погано себе почувала, тому навіть не зрозуміла, що за "папірці" надала їй потерпіла. Київський районний суд  Харкова виніс вирок: 5 років позбавлення волі. Триває строк на апеляційне оскарження.

З посади начальницю МСЕК досі не звільнили. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.