Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Голова громади на Харківщині працював на окупантів

Микола Ситник. Скрин: ХАЦ
Підозру отримав Микола Ситник.

Під час окупації голова громади пішов працювати у відділ адміністрації, яку незаконно створили загарбники.

Прокуратура заочно оголосила підозру голові Курилівської сільської громади Куп'янського району Миколі Ситнику, який добровільно співпрацював із російськими загарбниками. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Офіс генерального прокурора України.

Ситник навесні 2014 року став начальником Куп'янської районної державної адміністрації, на посаді перебував до січня 2020 року. Із 2015 року був головою Куп'янської районної організації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність". У тому ж році балотувався до Харківської обласної ради, проте не пройшов. Головою Курилівської сільради став у 2019 році. Представляв партію "Слуга народу". 

Слідчі встановили, що у липні 2022 року Ситник добровільно обійняв посаду "и. о. начальника Куриловского территорального отдела" в адміністрації окупантів.

"Ситник організував роботу відділу, зокрема забезпечував виплату заробітної плати підлеглим працівникам у російських рублях і підписував службові документи. Крім того, він приймав документи від місцевих мешканців на виплату так званої "матеріальної допомоги" від рф і надавав їм консультації", — розповів ХАЦ.

Після деокупації Ситник утік на непідконтрольну Україні територію та переховується. Підозру Ситнику склали за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від п'яти до десяти років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною робою від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Як писав KHARKIV Today, СБУ затримала старосту селища на Харківщині, який готував псевдореферендум. Під час окупації староста селища ходив по домівках та агітував мешканців іти на псевдореферендум.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.