Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

GPS-трекери і планшети: до жителів Харкова і області швидше приїжджатимуть рятувальники

Фото: ГСЧС
У Харківській області запрацює оновлений центр управління силами та засобами цивільного захисту.

У рятувальників буде можливість прокладати найкоротші маршрути до місць надзвичайних подій, користуватися картами і планами пожежогасіння.

Перші реконструйовані та автоматизовані центри управління силами та засобами цивільного захисту почнуть працювати у Дніпропетровській, Кіровоградській, Луганській, Рівненській, Одеській, Харківській, Чернігівській областях та Києві найближчим часом. Про це повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Наразі у підрозділах рятувальників функціонують оперативно-координаційні центри, туди надходять повідомлення від людей про надзвичайні ситуації за номером "101". Їх обробляють диспетчери і надсилають за адресами необхідну кількість людей та техніки.

"Введення нових Центрів управління дозволить автоматизувати процеси обробки повідомлень від громадян. Нові алгоритми роботи, оновлена апаратна складова та програмне забезпечення дозволять суттєво скоротити час відправки рятувальних підрозділів на надзвичайну подію. До того ж підвищать оперативні можливості рятувальників у ліквідації пожеж та наслідків надзвичайних подій", — розповіли рятувальники.

Фото: ГСЧС
Фото: ДСНС

За програмою заплановано обладнати пожежно-рятувальну техніку GPS-трекерами та планшетами, їх буде підключено до системи Центрів управління.

"Рятувальники через планшети зможуть користуватись загальною базою даних. Зокрема, прокладати найкоротші маршрути до місць надзвичайних подій, користуватися картками та планами пожежогасіння, схемами вододжерел, також мати останню інформацію щодо протипожежного стану об’єктів", — пояснили у ДСНС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Героїв з Харківської області нагородили за врятовані життя

У той же час, диспетчери Центрів управління зможуть відслідковувати всю рятувальну техніку, що слідує або працює на місцях надзвичайних подій та координувати дії оперативно-рятувальних підрозділів за допомогою нового програмного забезпечення. 

Загалом, програма створення системи управління силами та засобами цивільної захисту у територіальних органах ДСНС розрахована до 2024 року. До цього часу, поетапно, мають завершити всі роботи щодо створення центрів обробки даних, розширити функціональні можливості та ввести систему в промислову експлуатацію у всіх регіонах країни.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.