Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

15 червня, 2021 - 17:49

Генерал, скульптор, актор і режисер: хто стане почесним харків'янином у 2021 році

Заседание топонимической комиссии. Фото: KHARKIV Today
На засіданні топонімічної комісії обговорювали 15 імен, але затвердили 8.

Експертна рада затвердила імена двох лікарів, режисера, актора і скульптора. Автора пам'ятника Воїну-визволителю не пропустили.

На засіданні ради 15 червня був затверджений список кандидатів на отримання звання "Почесного харків'янина". Серед номінантів за поданням секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова було ім'я Геннадія Кернеса (ніколи до цього звання не присвоювали посмертно).

"Почесними" стануть:

1. Геннадій Кернес, п'ятий міський голова Харкова;

2. Євген Комаровський, лікар вищої категорії, телеведучий;

3. Алла Бобейко, головна лікарка Харківської міської клінічної лікарні №13, депутатка Харківської міськради 2-7 скликань, заслужена лікарка України.

4. Олексій Середа, начальник державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус", генерал-майор;

5. Олексій Настаченко, художній керівник театру "Мадригал", старший викладач кафедри режисури Харківської державної академії культури;

6. Катиб Мамедов, професор кафедри аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв, український скульптор, народний художник України;

7. Валентин Голік, голова правління громадської організації "Харківський клуб "Генерал";

8. Валерій Фадєєв, голова наглядової ради, заступник голови правління з питань науки акціонерного товариства "ФЕД", професор; академік Інженерної академії України, почесний авіабудівник України;

Кандидатуру скульптора Ігоря Ястребова, автора пам'ятників Сковороді і Воїну-визволителю, розглядати не стали. За словами секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова, був порушений регламент: документи подали 12 травня, а термін закінчувався у квітні.

Більшість членів комісії проголосували "за" — 15 чоловік, двоє проти.

Як писав KHARKIV Today, п'ятий мер Харкова Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року в клініці "Шаріте" (Берлін). Причиною стали ускладнення після коронавірусу.

На сесії Харківської міської ради 24 лютого депутати внесли зміни до положення про звання "Почесний громадянин Харкова", щоб його могли посмертно отримувати міські голови. Рішення щодо меморіальної дошки Кернесу топонімічна комісія прийняла також у лютому. Виготовити дошку обіцяли за позабюджетні кошти.

5 червня секретар Харківської міськради Ігор Терехов повідомив, що звання "Почесний харків'янин" Кернесу присвоять найближчим часом, меморіальну дошку на будівлі міськради встановлять до Дня міста.

У травні Терехов розповів, що пам'ятник на могилі Кернеса буде непростим і відобразить життя мера як неординарної людини. Ескізи до того часу вже були готові.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.