Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Фермерка з Харківщини вивезла у Росію зерна на мільйони гривень

Фото: СБУ
Жінку затримали.

Колаборантка продала українське зерно російським агрохолдингам, податки пішли у бюджет країни-агресорки.

Співробітники Служби безпеки України затримали власницю фермерського господарства на Куп'янщині, яка під час окупації вивезла до Росії зерна на 13 мільйонів гривень. За даними слідства, це фермерське господарство займається вирощуванням зернових, бобових та олійних культур, а також розведенням худоби.

За інформацією Головного управління Нацполіції у Харківській області, жінці — 74 роки. Вона співпрацювала з російськими окупантами у Великому Бурлуку, добровільно зареєструвала своє фермерське господарство в адміністрації окупантів. Її співробітники зібрали врожай, який жінка вивезла у Бєлгородську область.

"За даними слідства, у липні-серпні минулого року на її господарстві зібрали понад 2 тис. тонн врожаю на загальну суму близько 13 млн грн. В подальшому колаборантка вивезла всю партію зернових до Бєлгородської області і продала російським агрохолдингам. При цьому частину одержаного "прибутку" вона перерахувала до бюджету країни-агресора у вигляді "податків", — розповів речник управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.

Після деокупації колаборантка намагалася сховатися, проте її викрили та затримали. Удома в неї провели обшук, знайшли документи, що підтверджують її співпрацю із загарбниками.

Жінці оголосили підозру за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до п'яти років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років та з конфіскацією майна. Колаборантка знаходиться під вартою.

Як писав KHARKIV Today, колаборант з Куп'янська отримав максимальний вирок за українське зерно. Чоловік за указівкою росіян мав організувати крадіжку урожаю з Харківщини.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.