Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Фельдман пояснив походження подарунка в 100 мільйонів гривень

Іда Фельдман подарувала сину 98,8 мільйона гривень.

У вересні 2020 року народному депутату від партії "Опозиційна платформа — За життя" його мати Іда подарувала 98 875 000 гривень.

Гроші на подарунок для сина Іда Фельдман взяла з коштів, спільно нажитих з чоловіком Борисом, який помер в 2020 році. Загальна сума спільно нажитих коштів становить близько 10 мільйонів доларів. Про це пише "Радіо Свобода" з посиланням на відповідь пресслужби Олександра Фельдмана.

"У 2020 році помер батько Олександра Фельдмана — Борис Фельдман, який був головою ради засновників ПАТ "Концерн АВЕК і Ко". За роки трудової діяльності він задекларував доходи на загальну суму близько 10 мільйонів доларів. Згідно із законодавством України, ці кошти вважаються спільно нажитими з дружиною Ідою Фельдман. Тому після смерті чоловіка вона як мати подарувала своєму синові Олександру Фельдману частину спільно нажитих з нині покійним чоловіком грошових коштів", — пояснили в пресслужбі.

Як пише "Радіо Свобода", задекларовані Фельдманом 98 875 000 гривень стали найбільшим подарунком в грошовій формі, які депутати показали за минулий рік. На думку експертів, дарування таких подарунків не вважається порушенням, проте варто проаналізувати, в якій формі воно проводилося.

"Тут потрібно з'ясувати, як саме  ці кошти передавалися. Якщо передавалися в готівковій формі, то це є більш підозрілим і найбільш ризикованим. Зазвичай такі ось операції підлягають більш детальному аналізу і ретельній перевірці", — говорить експерт "Центру протидії корупції" Антон Марчук .

Як писав KHARKIV Today, 29 вересеня нардеп Олександр Фельдман подав до Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, де вказав грошовий подарунок у розмірі 98 875 000 гривень від своєї матері Іди.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.