Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Фантомні поліцейські патрулі з'являться на дорогах Харкова зненацька

Фото: Алексей Билошицкий/Facebook.
Фантоми вже виїжджають на патрулювання.

На патрулювання виїдуть автомобілі без розпізнавальних знаків поліції. Першими будуть машини Skoda Kodiaq. Надалі марку авто фантома триматимуть у секреті.

О 8:00 у вівторок, 25 січня, на патрулювання українських доріг виїжджають автомобілі фантом (PHANTOM). Першими фантомами стануть автомобілі Skoda Kodiaq. Вони будуть без розпізнавальних знаків поліції. Надалі марки та моделі машин триматимуть у секреті. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook.

Схоже, що таємницею залишаться також дороги та населені пункти, у яких помічатимуть фантоми. У пресслужбі Патрульної поліції Харківської області KHARKIV Today повідомили, що поки не знають, коли фантоми з'являться у Харкові, не мають такої інформації.

Олексій Білошицький запевняє, якщо марки та моделі автомобілів називати відкрито, то це суперечитиме концепції використання таких комплексів. Про назви доріг та міст також не йдеться.

Патруль фантом
Фото: Олексій Білошицький/Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водій з Харкова похвалився порушенням ПДР і отримав штраф

У патрульній поліції кажуть, що спецавтомобілі сертифіковані за модулями "В" та "F" та нормовані згідно з усіма вимогами ДСТУ-8809:2018 Національного стандарту України та здатні до фіксації порушень правил дорожнього руху. Машини оснащені системами контролю швидкості транспортних засобів, що рухаються, і можуть проводити вимірювання швидкості як і під час руху фантома, так і тоді, коли фантом стоїть.

"Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою у базах даних. Після цього метадані з відповідною інформацією відправляються до системи автоматичної фіксації, яка відповідні метадані опрацьовує та автоматично формує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності, у такому разі, притягується власник автомобіля або користувач", — пояснив Олексій Білошицький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків — у лідерах за кількістю штрафів за порушення правил дорожнього руху

Багато порушень швидкості обіцяють фіксувати в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника. Також повідомляється, що фантоми оснащені двома камерами.

"Вони мають здатність фіксувати порушення правил дорожнього руху, які відбуваються попереду і позаду службового автомобіля. Як правило, це відбуватиметься досить рідко і стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень правил дорожнього руху, які помічатимуть інспектори під час патрулювання фантома. Наприклад, проїзд на червоне світло або перетин подвійної суцільної, де це справді могло призвести до надсерйозних наслідків", — розповіли у поліції.

Патруль фантом
Фото: Олексій Білошицький/Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фіналістка "Міс Україна" заплатить штраф за порушення правил дорожнього руху в Харкові 
 

Таких автомобілістів-порушників зупинятимуть правоохоронці-фантоми. Патрульні на місці розглядатимуть адміністративні справи та притягувати водія, який був за кермом машини,  до відповідальності.

Повідомляється, що цього року заплановано закупівлю 30 таких спецавтомобілів. Вона проходитиме за державною програмою, що реалізовується Мінінфраструктурою.

.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.