Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Експоліцейський під час окупації селища на Харківщині здавав росіянам бійців ЗСУ та СБУ

Фото: Великобурлукский поссовет
Зраднику оголосили про підозру.

Експрацівник Нацполіції Михайло Рубушков добровільно зголосився працювати на окупантів.

Про це йдеться в повідомленні про підозру, опубліковану на сайті Офіса Генпрокурора.

Встановлено, що з лютого 2021 року старший сержант Михайло Рубушков обіймав посаду помічника чергового чергової частини відділення поліції №1 Куп’янського районного відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області.

26 лютого 2022 року російська армія тимчасово окупувала селище Великий Бурлук та захопила відділ поліції. 5 липня 2022 року Рубушков попри наказ керівництва залишити селище та заборону на виконання обов’язків на окупованій території добровільно написав на ім’я голови так званої незаконної "Харківської військової цивільної адміністрації" Віталія Ганчева заяву про прийняття його на роботу до "Управління внутрішніх справ". Підозрюваний обійняв посаду "помічника оперативного чергового".

"Добровільно обіймаючи вищевказані посади в незаконному правоохоронному органі під назвою "Управление внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области", створеному на тимчасово окупованій території Харківської області, Рубушков М.В. виконував поліцейські функції та незаконні завдання, поставлені представниками силових структур російської федерації", — йдеться в повідомленні.

Зокрема, Рубушков здійснював чергування у вказаному незаконному правоохоронному органі, особисто складав відповідно до законодавства російської федерації документи під назвою "Дактилоскопическая карта". 

"Одночасно з цим, Рубушков М.В., маючи за мету надання допомоги окупаційній владі російської федерації, діючи умисно та протиправно, у невстановлений слідством час та місці у письмовій формі повідомив відомості щодо відомих йому громадян України, які проходили службу у Збройних Силах України та Службі безпеки України", — йдеться в повідомленні.

За свою "роботу" Рубушков отримував грошову винагороду в національній валюті російської федерації, зокрема за два місяці роботи — 78 200 російських рублів.

У вересні 2022 року після деокупації селища протиправна діяльність Рубушкова була припинена.

Михайла Рубушкова підозрюють у державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України", а також у добровільному зайнятті посади в незаконних правоохоронних органах (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Як писав KHARKIV Today, колишній поліцейській передав окупантам списки бійців ЗСУ та співробітників СБУ на Харківщині

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.