Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дитсадок у Харківській області відремонтують за завищеними цінами

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Харчоблок дитсадка хочуть відремонтувати на Ізюмщині.

Аукціону із закупівлі послуги не проводили.

Андріївський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) Донецької селищної ради Ізюмського району підписав договір із фірмою "ЮВМ-Буд" про закупівлю послуги з капремонту харчоблока. Засновником фірми є Максим Шульгін. Вартість угоди склала 2 854 797,10 гривні. Ціни на устаткування та матеріали завищені. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

"Підрядника обрали без проведення торгів прямою угодою. Мова йде про ремонт харчоблока. Ціни на обладнання та будматеріали є завищеними", — зазначили у ХАЦі.

Зокрема, за вентилятор хочуть заплатити 77 500 гривень, в інтернет-магазинах можна знайти такий же за 37 443 гривні. Суху стяжку у будмагазинах України продають за ціною від п'яти гривень (кілограм), тоді як дитсадок за неї віддає удвічі більше.

М'ясорубка обійдеться дитсадку у 40 000 гривень. В інших громадах Харківщини м'ясорубки купляють дешевше. Наприклад, у відділі освіти Краснокутської громади за м'ясорубку віддали 9700 гривень, також меншою виявилася ціна у Краснограді. За овочерізку дитсадок заплатить майже 37 000 гривень. При цьому, навіть військові частини замовляють такі машини за 25 000 гривень.

Як писав KHARKIV Today, Старосалтівський ліцей хочуть відновити за 193 мільйони гривень. За підрахунками Харківського антикорупційного центру, ціни на матеріали значно завищені.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.