Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Директорці ліцею на Харківщині, яка втекла з росіянами, оголосили підозру

Світлана Золочівська. Фото: MARAZM /Telegram
Освітянка працювала на окупантів.

Колаборантка наказувала вилучати українські підручники та вимагала від вчителів переатестації у Росії.

Поліцейські заочно оголосили підозру Світлані Золочевській, яка під час окупації була так званою директоркою Дворічанського ліцею. Її підозрюють у колабораційній діяльності, пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Офіс генерального прокурора України.

Раніше керівники закладів освіти Дворічанської громади (Куп'янський район), які не стали співпрацювати з ворогом, розповідали, що 1 вересня 2022 року у Дворічанському ліцеї Золочевська проводила урочисту лінійку. Тоді учні перших класів виступали з російськими віршами, на лінійці вмикали російський гімн та підіймали російський прапор. На захід приїхали представники з Бєлгорода, територію ліцею охороняли російські окупанти. 

"Кожному першокласнику 1 вересня подарували наплічник із зображенням прапору рф та написом "единая россия", — розповів ХАЦ.

Ліцей працював до деокупації, в ньому викладали за російською програмою.

Слідчі встановили, що Золочевська керувала ліцеєм з липня до вересня 2022 року. Вона видала випускникам свідоцтва за російським зразком, наказала вилучити підручники українською мовою та демонтувати вивіски, де містилася українська символіка, вимагала, щоб учителі пройшли переатестацію в Росії. На початку нового навчального року Золочевській дали російські підручники для ліцею. Під час контрнаступу української армії колаборантка втекла.

Як писав KHARKIV Today, 29-річна жителька Куп'янського району під час окупації очолила ліцей окупантів. До війни жінка була вчителькою географії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.