Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Директора судитимуть через звалища у Харківській області

Фото: Константин Чегринский / KHARKIV Today 
Слідчі передали справу до суду.

Комунальне підприємство викидало пляшки та будматеріали на ділянку біля села Піски. У ґрунті знайшли небезпечні речовини.

Директори комунального підприємства судитимуть за утворення сміттєзвалища у Валківському районі. Слідчі завершили відповідну справу про забруднення землі. Про це повідомив начальник слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов.

Згідно з матеріалами справи, площа несанкціонованого звалища становить близько 2,8 га. Розташована біля села Піски. Комунальне підприємство скидало на цю ділянку пластмасові пляшки, поліетилен, макулатуру, скло, будівельні матеріали, у ґрунті накопичилися небезпечні хімічні речовини.

"На місці фахівці відібрали зразки ґрунту, у яких були виявлені небезпечні хімічні речовини — амоній, нітрати та фосфор. Утилізація таких речовин не була призначена на цьому полігоні. Збитки, завдані засміченням, становили понад 663 тисячі гривень", — пояснив Болвінов.

Директора комунального підприємства звинувачують за ч. 1 ст. 239 та ч. 2 ст. 367 (забруднення земель шкідливими для довкілля матеріалами та неналежне виконання службових обов'язків) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Як писав KHARKIV Today, у 2020 році виявили 2144 безхазяйних звалищ в Україні. Найбільша кількість таких звалищ була у Харківській області — 451. На другому місці перебувала Херсонська область — 220 звалищ. Наприкінці 2021 року райдержадміністраціям у Харківській області доручили розробити план щодо організації робіт у місцях утилізації сміття.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.