Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Двох харківʼян судитимуть за вимагання грошей з обвинуваченого

Фото: Харківська обласна прокуратура
Вимагачі хотіли "допомогти" обвинуваченому не сісти за ґрати.

Один із чоловіків брехав, що працює у Службі безпеки України. 

До суду скерували обвинувальний акт стосовно двох чоловіків за фактом вимагання й одержання грошей для себе за вплив на прийняття рішення суддею, а стосовно одного з них — ще і за фактом самовільного присвоєння владних повноважень. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі. 

За даними слідства, двоє ділків, один з яких видавав себе за співробітника СБУ, здійснювали психологічний вплив на чоловіка, обвинуваченого у вчиненні злочину у сфері господарської діяльності. Вони запевнили обвинуваченого, що можуть домовитись із суддею Київського районного суду Харкова про призначення йому покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

"Вартість такої "послуги" спочатку складала 10 000 доларів — цю суму обвинувачений передав ділкам. Але в подальшому апетити зловмисників зросли, і вони стали вимагати ще 2000 доларів від обвинуваченого, на передачу яких він погодився", — розповіли у прокуратурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Судитимуть кримінального авторитета, який збирав данину з підприємців на Харківщині

15 серпня при отриманні частини суми — 1000 доларів двох вказаних осіб затримали. Тепер вони самі стали обвинуваченими за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (прийняття обіцянки та одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаного з вимаганням такої вигоди), один із них — ще і за ч. 1 ст. 353 Кримінального кодексу України (самовільне присвоєння владних повноважень). Справу стосовно ділків розглядатимуть у Дзержинському районному суді Харкова.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.