Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Судитимуть кримінального авторитета, який збирав данину з підприємців на Харківщині

Фото: Харківська обласна прокуратура
До суду направили обвинувальний акт.

Кримінальний авторитет вимагав від підприємців гроші, а за відмові погрожував їм.

До Лозівського міськрайонного суду Харківської області направили обвинувальний акт щодо 50-річного кримінального авторитета, який збирав данину з підприємців міста Лозова. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Як установило слідство, зловмисник — житель Лозової, раніше неодноразово засуджений за вчинення умисних тяжких злочинів. Після виходу з тюрми він вирішив продовжити злочинну діяльність.

"Частину "прибутку" обвинувачений пускав на поповнення "злодійської каси" та підтримку осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі", — розповіли в прокуратурі.

З квітня 2020 року по липень 2021 року кримінальний авторитет збирав данину з підприємців Лозової та Лозівського району, за гроші обіцяв їм "спокійне" ведення бізнесу. Якщо підприємці відмовлялися платити, він їх переслідував та погрожував пошкодженням майна й фізичною розправою.

Крім того, обвинувачений разом зі спільниками вимагав неіснуючі борги від жителів Лозівського району.

Обвинувальний акт стосовно чоловіка склали за ч. 1 ст. 255-1 (умисне встановлення та поширення злочинного впливу) Кримінального кодексу України. Раніше щодо нього сформували та направили до суду обвинувальний акт за ч. 1, ч. 2 ст. 189 (вимагання, вчиненого за попередньою змовою групою осіб з погрозою заподіяння тяжких тілесних ушкоджень).

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області затримали мешканця Вовчанська Дмитра Чигринова, відомого у кримінальних колах як "Чиж". Він допомагав окупантам від початку повномасштабної війни Росії проти України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.