Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дві освітянки з Харківщини отримали премії Global Teacher Prize Ukraine

Фото: Освіторія
1
Вікторія Душина та Лариса Фесенко отримали гранти по мільйону гривень.

В Україні оголосили переможців національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2023.

Цьогоріч Global Teacher Prize Ukraine зібрала понад пів тисячі історій вчителів з усієї України. Серед п’яти переможців — дві вчительки з Харківщини.

У номинації "Вчитель-незламність" перемогла Лариса Фесенко із села Лісна Стінка Куп’янського району. 

1
Лариса Фесенко. Фото: скрин

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, вчителька працювала директоркою та викладала англійську мову в Лісотехнічному ліцеї Курилівської сільської ради. Після окупації села освітянка відмовилася викладати за російською програмою.

Через проукраїнську позицію колишні колеги написали скаргу, через що Ларису окупанти протизаконно утримували в підвалі і допитували протягом 45 діб. Під час деокупації села Лариса Фесенко втекла з ув’язнення. Згодом повернулася до рідної школи і продовжила навчати дітей онлайн. Зараз вона керує відбудовою школи та постійно підтримує зв’язок з учнями, — повідомляє "Освіторія".. 

За мужність і відвагу нагороду вчительці вручила особисто Тайра (Юлія Паєвська), одна з найвідоміших українських парамедиків, котра сама пережила три місяці російського полону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський нагородив харківських вчителів

"Я дуже рада, що в мене є нагода сказати велике "Дякую" захисникам та захисницям, які  боронять нашу землю. І тим учителям, які не зламалися та відмовилися викладати за російськими програмами",  сказала Лариса під час нагородження.

Вперше з 2017 року національна премія Global Teacher Prize Ukraine відзначила педагогів дошкілля. Вікторія Душина з Харкова стала однією з них.

1
Вікторія Душина. Фото: скрин

До початку повномасштабної війни Вікторія працювала в харківському дитсадку № 353. Разом із вихованцями під обстрілами вона провела початок війни, а після евакуації створила клуб для дітей ВПО. Нині Вікторія повернулась до Харкова та продовжує працювати зі своїми вихованцями онлайн, шукає можливості для проведення офлайн-занять у садочку. 

"Саме на вихователях лежить відповідальність виховати зрілу, духовну націю, яка сміливо рухатиметься в тому напрямку, який вважатиме за потрібне. Наші діти повинні вирости вільними людьми у вільній країні",  зазначила Вікторія під час нагородження

Лариса та Вікторія отримали гранти на мільйон гривень від ЮНІСЕФ на здійснення своїх освітніх мрій.

Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів — агентів освітніх змін, яку вручає з 2017 року громадська спілка "Освіторія". Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства та наголосити на важливості педагогів в Україні.

Як писав KHARKIV Today, харківську учительку визнали однією з кращих у світі. Людмила Таболіна стала однією з 50 фіналістів Global Teacher Prize 2023.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.