Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ДТП із Миколою Харківським: у крові загиблого водія знайшли алкоголь

Фото: Нацполиция
Захист підлітка стверджує, що це є важливим фактом у кримінальній справі.

Адвокат обвинуваченого хоче акцентувати на цьому увагу, захист потерпілих упевнений, що цей факт не пов'язаний із причиною ДТП та смертю водія.

Експертиза встановила, що загиблий у ДТП на проспекті Гагаріна водій Chevrolet перебував у стані сп'яніння. Про це з посиланням на адвокатів обвинуваченого і потерпілої сторони повідомляє "Суспільне".

Під час розгляду кримінального провадження у суді адвокатка Миколи Харківського Інна Данилова хоче наголосити на тому, що загиблий водій Chevrolet був у стані сп'яніння. Захисниця каже, що факт сп'яніння загиблого водія Chevrolet Ігоря Носова важливий для справи, оскільки "реагувати за такої кількості випитого алкоголю людина фізично не може".

Посилаючись на результат судово-медичної експертизи, юристка стверджує, що є дві причини смерті водія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миколу Харківського судитиме "знайома"

"Перша — тілесні ушкодження, отримані у ході ДТП, друга — супутня причина смерті (загальна) — сильна алкогольна інтоксикація... Смертельна доза для людини, це було випито близько двох пляшок горілки", — повідомила Інна Данилова.

Той факт, що у крові загиблого справді виявили алкоголь, підтвердив і адвокат потерпілих Ігор Черняк. За словами юриста, цей факт не пов'язаний із причиною ДТП та смертю водія.

"Причина смерті у експертизі одна: несумісна з життям сукупна травма тіла. Це медична термінологія. Одна і єдина причина смерті", — підкреслив Ігор Черняк.

За його словами, наявність алкоголю вказано як супутній фактор. Адвокат розповів, що до результатів цієї експертизи потерпіла сторона має питання, але оскільки цей факт не пов'язаний з причинами аварії, її не оскаржили.

"Коли сторона потерпілих була ознайомлена з результатами, ми не погоджувалися з цим, тому що будь-яких об'єктивних доказів на підтвердження цього немає, крім цих результатів. Але оскільки це жодним чином не впливає на розгляд справи, у тому сенсі, що причина смерті — це травми, отримані у ДТП, жодним чином цей стан не вплинув на механіку ДТП, оскільки експертиза встановила, що Харківський порушував правил дорожнього руху, що виключно його дії призвели до ДТП, тому ми і жодним чином це не оскаржили",— пояснив юрист і додав, що уникнути ДТП було неможливо, а загиблий розпочав рух за правилами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДТП з Миколою Харківським: на підлітка подали нову заяву до прокуратури

У Харківській обласній прокуратурі також підтвердили факт наявності алкоголю у крові загиблого водія. Експерти виявили 3,65 проміле (максимально допустима норма 0,2 проміле). Там впевнені, що дії водія автомобіля Chevrolet відповідали Правилам дорожнього руху і не мають причинного зв'язку з дорожньо-транспортною пригодою. Підтвердженням цього є висновки автотехнічної експертизи.

"Це адміністративне правопорушення. Через смерть водій не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за керування у стані алкогольного сп'яніння. У його діях не було порушень Правил дорожнього руху, які були б у причинно-наслідковому зв'язку із причиною ДТП.... У ході проведених слідчих дій ми повністю та всебічно довели провину підозрюваного, а також достатньо доказів, які надамо суду", — розповів прес-секретар прокуратури Дмитро Чубенко.

Причиною смерті автомобіліста стали множинні травми життєво важливих органів.

Нагадаємо, 26 жовтня 2021 року близько 20:40 у районі перехрестя проспекту Гагаріна і вулиці Одеської сталася дорожньо-транспортна пригода. Автомобіль Infiniti під керуванням 16-річного Миколи Харківського намагався перетнути перехрестя на червоне світло і зіткнувся з Chevrolet.

Внаслідок ДТП загинув 58-річний водій Chevrolet та постраждали троє пасажирів Infiniti — двоє хлопців 19 років і дівчина 16 років. Постраждалих із тяжкими травмами госпіталізували до лікарні. Миколу Харківського затримали. 28 жовтня йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Справу до суду передали в останній день 2021 року.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.