Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Другому "очільнику" окупованого Куп'янська оголосили підозру

Фото: СБУ.
Підозра колаборанту оголошена заочно.

Максим Губін співпрацює з окупантами з початку війни. Він був "очільником" адміністрації в окупованій Козачій Лопані, тепер зайняв місце у Куп'янській адміністрації.

"Голові" так званої "тимчасової цивільної адміністрації Куп'янського району Харківської області", який став співпрацювати з російськими окупантами в обмін на отримання керівної посади, оголосили підозру. Про це повідомив речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

Слідчі встановили, що колаборант погодився обійняти посаду "голови адміністрації" з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На посаді він закликав своїх підлеглих співпрацювати з окупантами.

"Чоловік так поспішав виконувати ворожі накази, що навіть забув змінити банер з українськими надписами. Тому дуже символічно, що колаборант здійснює свою промову для російських ЗМІ на фоні україномовного банеру Куп'янської міської ради", — зазначили в СБУ.

Підозру колаборанту сформували за ч. 5 ст. 111-1 (зайняття посади, пов'язаної з виконанням адміністративно-господарських функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.

Як повідомили у Харківській обласній прокуратурі, 44-річний колаборант нещодавно був "очільником" адміністрації в окупованій Козачій Лопані. Наприкінці червня у Куп'янську відбувся проросійський захід, присвячений призначенню цього колаборанта на посаду голови "тимчасової цивільної адміністрації Куп’янського району Харківської області".

"Нагадаємо, що у зв’язку з тим, що окупанти були незадоволені роботою колишнього мера-зрадника, вони зняли його з посади та заарештували. Тепер місто та район очолює 44-річний колаборант", — зазначили у прокуратурі.

Як писав KHARKIV Today, у Козачій Лопані раніше головним був Віталій Ганчев, допомагав йому  Максим Губін. Останній мешкав у Харкові та до війни був звичайним шахраєм — обманював людей, обіцяючи їм за гроші знайти роботу в Ізраїлі.

Нагадаємо, на окупованій частині Харківщині за російським паспортом відправили віп-гауляйтера Максима Губіна. Російські пропагандисти зняли відео, як голова "військово-цивільної адміністрації Купʼянського району" Максим Губін приніс документи на російський паспорт. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.