Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Друга хвиля коронавірусу в Харківській області: різке зростання хворих і летальних випадків

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
У Харківській обладміністрації створили робочу групу з вакцинації і кажуть, що готові розгортати додаткові ліжко-місця в лікарнях.

За офіційною інформацією, за останній тиждень приріст хворих коронавірусом в Харківській області склав 18% (дані на 11 березня).

У Харківській обладміністрації визнають зростання, але водночас говорять, що хворими зайняті трохи більше третини ліжок в лікарнях — 37,7%. За словами заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка, в області вже створено робочу групу з питань коронавірусу і вакцинації. Вона моніторить щоденну ситуацію в регіоні.

"На вчора зростання майже на 18% по хворих за останній тиждень. Є розрахунковий критерій зональності, у нас поки є зазор: у нас 42 на 100 тисяч населення [рівень госпіталізацій — ред.], а критичний — 60. Ми готові розгортати додаткові ліжка. Ліжка заповнені менше, ніж наполовину — 37,7%", — повідомив Черняк.

Серед причин зростання захворюваності чиновник назвав мутації, нові штами і загальну "розслабленість". Більшість хворих — жителі Харкова.

"Нехтувати масками, правилами карантину. Це безвідповідальність, на жаль, часто-густо ... Якщо вдасться донести людям інформацію, що потрібно носити маски, дотримуватися дистанції, то спалах буде меншим. Проходить тестування і умовно кожен п'ятий хворіє коронавірусом. Де-факто ми зараз в "жовтій" зоні. Карантин довів свою ефективність і було поступове зниження коронавірусу", — вважає Черняк.

Він не назвав цифр з динаміки зростання смертності (за минулу добу померло 19 жителів області, що стало максимальною цифрою з початку епідемії).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківським медикам повторно запропонують вакцинуватися від коронавірусу

Нагадаємо, Харківська область залишається на третьому місці в країні за кількістю хворих. В останні два дні підтверджують більше 500 нових випадків коронавірусу у жителів регіону.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.