Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ідейний викладач харківського вишу, який допомагав росіянам, сидітиме у тюрмі

Фото: Харківська обласна прокуратура.
Викладач визнав свою провину у суді, проте не хотів лишатися за ґратами на 15 років.

Суд залишив у силі вирок зраднику з вищою освітою, який під час повномасштабної війни зголосився працювати на РФ. 

Доцента харківського вишу затримали у листопаді 2023 року. Тоді слідчі з'ясували, що 50-річний викладач через Телеграм отримав пропозицію від громадянина РФ працювати проти України. Він пересувався по місту, збирав та передавав російському куратору інформацію про Сили оборони та фортифікації у Харкові, а також "зливав" дані про місцерозташування складів з міжнародною гуманітарною допомогою. Окрім того, він склав "досьє" на своїх колег по університету та передав його ворогу.

Суд визнав його винним та засудив до 15 років тюрмі. Проте його захисники були іншої думки і подали апеляцію.

"У судовому засіданні він визнав свою вину повністю. Чоловік не приховував, що вчиняв злочин з ідеологічних міркувань. Також пояснив, що з куратором, якому надавав інформацію, знайомий давно: разом вчились та ходили на тренування. Після 2014 року підтримували дружні стосунки та спілкувались на вільні теми. Сторона захисту не погодилась з вироком Ленінського районного суду м. Харкова та оскаржила його в апеляційному порядку, аргументуючи це тим, що обвинувачений співпрацював зі слідством, та наполягаючи на більш м’якому покаранні — позбавленні волі на менший строк. Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора та залишив у силі вирок суду першої інстанції", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Нагадаємо, під час обшуків у квартирі доцента вилучили мобільний телефон та комп’ютерну техніку із доказами його роботи на РФ.

Як писав KHARKIV Today, викладач та охоронець готелю коригували російські удари по Харкову.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.