Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дошка Юрію Шевельову з'явиться на університетській бібліотеці

Фото: kharkovgo.com
Йдеться про бібліотеку ХНУ ім. Каразіна на вулиці Університетській.

Мовознавець Юрій Шевельов працював у будівлі наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

31 травня вчена рада вишу погодив встановлення дошки на фасаді бібліотеки на вулиці Університетській, 25. Ініціатором ідеї виступили виконувач обов'язків ректора Віль Бакіров і декан філологічного факультету Юрій Безхутрий. Про це повідомив проректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна з науково-педагогічної роботи Анатолій Бабічев, передає "Суспільне".

"Юрій Шевельов — почесний доктор університету, тому до нього завжди було шанобливе ставлення. 9 березня було відкрито галерею портретів лауреатів Шевченківської премії м випускників університету, головне місце там займає портрет Шевельова. Тому ми продовжуємо роботу із вшанування видатного каразінця", — розповів Бабичев.

Шевельов багато працював у будівлі центральної наукової бібліотеки університету, зараз — філія.

"Це єдина, на жаль, історична будівля, яка залишилася університетською. Саме у цій будівлі дуже багато часу проводив мовознавець. Нинішніх будівель тоді не було в університету. Від наших вчених дуже багато чув розповідей про роботу вченого саме у бібліотеці", — пояснив проректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

До 15 червня в університеті повинні розробити ескіз і узгодити напис, після чого — направити до Харківської міськради документи для погодження та затвердження на топонімічній комісії. Тоді стане ясно, скільки грошей знадобиться на виготовлення дошки.

"Наступного тижня почнемо роботу зі скульпторами. Громадськість дуже активно підтримувала цей процес, тому думаю, що спільно зможемо вирішити це питання", — додав Бабичев.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У квартирі професора Шевельова у Харкові оселився письменник Юрій Андрухович

Нагадаємо, меморіальну дошку Юрію Шевельову хочуть встановити і на фасаді будинку на вулиці Сумській, 17. Вона буде антивандальною. Дошка раніше була на цьому місці, але Харківська міськрада ухвалила рішення демонтувати її через 22 дні після встановлення. З такою ініціативою звернувся "Антифашистський комітет Харківщини", за його інформацією, у роки Другої світової війни Юрій Шевельов співпрацював з окупантами. 25 вересня 2013, не чекаючи поки комунальні служби виконають рішення міськради, невідомі сокирою розбили дошку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.