Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Допомога Харкову та Україні: що пообіцяла міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок

Фото: ХОВА
Кошти спрямують на резервне обладнання для критичної інфраструктури.

Анналена Бербок під час поїздки у Харків розповіла про допомогу Україні та Харківщині.

Німеччина допоможе Харкову відбудувати медичні заклади, а також виділить Україні 20 мільйонів євро, у тому числі для Харківської області. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

За інформацією ХОВА, гроші підуть на резервне обладнання для критичної інфраструктури. Як повідомили у Міністерстві закордонних справ Німеччини, 20 мільйонів євро Україна планує спрямувати на фінансування послуг супутникового зв'язку Starlink. За ці гроші можна закупити 10 000 наземних станцій, третину з яких передадуть на потреби Збройних сил України.

"Доступ до Інтернету є порятунком для місцевих жителів і дозволяє решті світу знати, що відбувається в Україні. Starlink закриває прогалину, де більше немає доступу до Інтернету через зруйновану цивільну інфраструктуру. Україна звернулася до Німеччини з проханням профінансувати супутниковий зв'язок Starlink. Міністр закордонних справ Бербок заявила сьогодні, що Німеччина надасть на це 20 мільйонів євро", — розповіли у Міністерстві закордонних справ Німеччини.

Під час візиту у Харків Анналена Бербок підкреслила, що Німеччина планує надавати допомогу для відбудови одразу за потреби, а не після війни. Наразі вже йде допомога для підтримки медичних закладів Харкова.

"Брутальна російська стратегія полягає саме в тому, що вони не лише атакують військові об’єкти, а й піддають ударам критичну інфраструктуру. А це означає, що в зимовий період у людей не буде опалення, водопостачання або струму. У Харкові ми хочемо допомогти шляхом партнерства між містами Харків–Нюрнберг, наприклад, вже іде підтримка дитячої лікарні та інших медичних закладів. Крім того, беремо участь в розмінуванні територій, а також надаємо військову допомогу для Харківського регіону", — зазначила Анналена Бербок.

Як писав KHARKIV Today, 10 січня міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Харків. Вона побувала на площі Свободи, на Північній Салтівці і в центрі міста. Візит був неоголошеним у цілях безпеки. Бербок супроводжував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба й посол України у Федеративній республіці Німеччина Олексій Макеєв. Анналена Бербок стала першою німецькою посадовицею, яка відвідала Харків із початку війни.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.