Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До зруйнованого Ізюму повертаються мешканці

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Жителі приїжджають перевірити свої домівки напередодні зими.

До війни в Ізюмі проживали 35 000 людей.

На момент деокупації в найбільш зруйнованому місті Харківської області залишалося близько 13 000 мешканців, зокрема тисяча дітей. Станом на початок цього тижня в Ізюмі мешкає 21 000 людей. Про це повідомив заступник Ізюмського міського голови з гуманітарних питань Володимир Мацокін.

"На момент деокупації точної інформації статистичної, належної, як це потрібно, її просто не могло існувати. Але, за нашими підрахунками, на момент звільнення в місті знаходилося біля 13 000 мешканців громади, з яких 1000 були діти. На сьогодні ми повністю підрахували кількість людей і кожного тижня це робимо. Станом на початок тижня у нас уже була 21 000 людей у громаді. Тобто це люди, які потребують, наприклад, соціальних послуг, ми враховуємо їх з інформації, яку надають голови квартальних комітетів, голови ОСББ, тобто ми таким чином підраховуємо кількість мешканців, які повернулися до громади", — розповів Володимир Мацокін.

До 24 лютого в Ізюмі були зареєстровані 51 000 людей, однак фактично проживали близько 35 000. Інші мешканці перебували на заробітках, мешкали в Харкові, Києві та в інших містах України.

Під час окупації в Ізюмі перебували, за оцінками Генштабу, понад 20 000 російських загарбників, кількість мінялася від ротації до ротації.

Зараз люди повертаються, щоб перевірити, в якому стані перебувають їхні домівки та вирішити, де вони будуть узимку. В Ізюмі продовжують відновлювати комунікації. Найскладнішим викликом Володимир Мацокін називає відновлення централізованого теплопостачання. Уже відомо, що тепло цієї зими зможуть подати не до всіх багатоповерхівок. Є котельні, які повністю зруйновані.

"Але хочу одразу зазначити, що людей приїжджає більше, але деякі з них приїжджають, щоб подивитися на стан своїх будинків, прийняти відповідні рішення, законсервувати їх і вирішити питання — де вони будуть зимувати. Є, безумовно, й ті люди, які якраз приймають такі рішення для себе", — сказав Володимир Мацокін.

Як писав KHARKIV Today, залізничники відновили рух потягів під електротягою на Ізюмському напрямку. На дільниці Балаклія — Ізюм потяги знову ходять електрички.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.