Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До поліції звернувся чоловік, якого три місяці катували росіяни

Фото: Сергій Болвінов
Окупанти облаштували катівню у відділку поліції.

40-річного Олександра засипали землею та били електрострумом.

У листопаді через Telegram-канал поліції "Воєнні злочини" до слідчих звернувся чоловік. Він розповів, що 85 днів провів у катівні окупантів у місті Балаклія. Тортури проводили у місцевому відділі поліції. Про це повідомив начальник слідчого управління Головного управління у Харківській області Сергій Болвінов.

За словами Олександра, 30 травня до його будинку підійшли двоє російських загарбників, перевірили документи, після чого вдягли йому на голову мішок та вивезли в поле. Там окупанти вимагали від чоловіка розповісти про місце проживання учасників АТО, погрожували вбивством, засипали землею, стріляли в повітря і тримали ніж біля горла. Попри це, чоловік не надав їм інформації. Тоді росіяни повезли його у "місце, де вміють допитувати".

Олександра посадили до камери із шістьма людьми. Це були місцеві мешканці — колишні військові, підприємці та учасники АТО. Уперше допит у катівні провели на 45-й день ув'язнення Олександра, під час допиту до нього застосовували тортури. Чоловік витримав їх та не здав учасників АТО. За місяць Олександра відпустили, однак із погрозами. Потім він поїхав за кордон. Наразі чоловік проживає в Латвії.

"Представники рф в масках, розпитуючи про знаходження військовослужбовців та АТОвців в Балаклії, катували Олександра електрострумом — проводи були прикріплені до його великих пальців та долонь. Ніяких відповідей вони від нього не почули, тому відпустили з допиту, а ще через 40 днів - відпустили додому, погрожуючи що "вони його не забули". Олександр виїхав через територію рф до Латвії, де зараз і перебуває", — розповів Сергій Болвінов.

Начальник слідчого управління звернувся до свідків воєнних злочинів росіян звертатися до поліції через Telegram-канал поліції "Воєнні злочини". Знайти канал можна за посиланням тут.

катівня
Фото: Сергій Болвінов
катівня
Фото: Сергій Болвінов

Як писав KHARKIV Today, станом на 21 листопада у Харківській області виявлено 25 катівень. Це — найбільша кількість катівень, виявлених на території України.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.