Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

26 травня, 2021 - 15:07

До Харкова приїхали кисневі концентратори для лікування коронавірусу вдома

Фото: Соцсети
Устаткування отримає первинна ланка медицини.

За концентраторами потрібно звертатися до сімейних лікарів.

25 травня до Харківського обласного аптечного складу привезли кисневі концентратори. Устаткування закуплене для надання кисневої терапії пацієнтам у домашніх умовах. Інформацію про постачання устаткування KHARKIV Today підтвердив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк.

"Концентратори, поставлені до обласного аптечного складу, це концентратори, які відповідно за доведеним обсягом субвенції для первинної ланки, надійшли до нашого регіону. Це дає нам можливість у спокійному режимі підготувати первинну ланку і ми в подальшому все ж розраховуємо, що більш ефективною буде робота саме первинної ланки. Йдеться про раннє виявлення хворих, своєчасне призначення адекватної схеми лікування. Ті пацієнти, які потребують кисневої підтримки на відповідному рівні, коли досить концентраторів, щоб самі медики, працюючи з пацієнтами, могли мати таку можливість — забезпечити пацієнтів ними", — пояснив чиновник.

За словами Черняка, регіон отримав більше 1300 кисневих концентраторів, їх розподілять до лікарень найближчим часом, оскільки є потреба у них, яка підтверджена документами. Більшість отримає Харків, оскільки у місті більше хворих.

"Ми прагнемо до того, що якщо у людини буде виявлена ​​хвороба на ранньому етапі і необхідна киснева підтримка, то безумовно, щоб вона мала цю можливість при спостереженні медпрацівника отримувати в амбулаторних умовах", — розповів заступник голови Харківської обласної державної адміністрації.

Чиновник закликає звертатися за лікуванням до лікарів, щоб уникнути ускладнень.

"Часто-густо неправильно лікуючись вдома, люди у важкому стані потрапляють до лікарень і більше часу там знаходяться", — додав Черняк.

KHARKIV Today раніше звертався за коментарем щодо поставки кисневих концентраторів до Харківського обласного аптечного складу, проте там інформацію не надали.

Відзначимо, питання про закупівлю кисневих концентраторів повинні були винести на сесію Харківської обласної ради. Однак купили їх раніше, ніж прийняли рішення. Сесія Харківської облради відбудеться 10 червня.

Нагадаємо, 17 травня голова Харківської облдержадміністрації Айна Тимчук підписала розпорядження про закупівлю кисневих концентраторів на 48,7 мільйона гривень, які прийшли до регіону як державна субвенція.

Як пояснили в облраді, кисневі концентратори будуть використовувати сімейні лікарі та лікарі загальної практики, також їх можуть виділити в окремих випадках приватним лікарям, які уклали договори з Національною службою охорони здоров'я. Концентратори потрібні для використання в домашніх умовах.

Всього планували закупити 1,5 тисячі концентраторів з продуктивністю 10 літрів у хвилину. Третину цих концентраторів вирішили віддати Харкову, інші розподілять по області.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.