Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До харківських лікарень привезли генератори

Фото: ХОВА
При відключенні електрики лікарні переключаться на альтернативне живлення.

Медзаклади Харківської області отримали понад 50 генераторів різної потужності.

Наразі генераторами забезпечені усі медзаклади Харківської області, які мають реанімації та операційні. Генератори надійшли від Міністерства охорони здоров'я України, Харківської обласної військової адміністрації, міжнародних медичних організацій та волонтерів. Про це повідомили у ХОВА.

"Лікарні мають достатній запас палива і при вимкненні електропостачання готові одразу перейти на резервне живлення від генераторів", — розповів директор департаменту охорони здоров'я ХОВА Максим Хаустов.

Зазначимо, 19 листопада міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на робочій нараді з керівниками департаментів охорони здоров'я наголосив, що кожен медзаклад повинен перелаштовувати систему, аби бути готовим до роботи при відключенні світла — мати альтернативні джерела живлення, тепло, воду.

"Наразі  всі медичні заклади, які надають стаціонарну та екстрену медичну допомогу, забезпечені генераторами. Ми маємо бути готовими до найгірших сценаріїв, коли світла може не бути по кілька днів, а лікарні повинні продовжувати функціонувати та рятувати найголовніше — життя людей. Водночас коли в населеному пункті тривалий час не буде світла, то в лікарнях повинні бути передбачені окремі блоки, які виконуватимуть роль пунктів незламності, на зразок тих, що зараз відкриваються в Херсонській області, — сказав Віктор Ляшко.

За словами Ляшка, медзаклади до цього почали готувати ще влітку. Тоді закупали генератори і старлінки. Зараз Міністерство охорони здоров'я України разом зі Світовим банком розпочало проєкт, згідно з яким Україна закупить додаткові 1100 генераторів. Ще 170 генераторів для українських лікарень надасть Всесвітня організація з охорони здоров'я.

ген
Фото: ХОВА

Як писав KHARKIV Today, більш ніж половина продовольчих магазинів у Харкові може працювати без електрики. Вони перемкнуться на генератори.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.